5 oktober 2011 - De wereldvolleybalbond (FIVB) heeft bekend gemaakt aan welke landen de wild cards voor de World Cup (het eerste Olympische kwalificatietoernooi) worden verstrekt.
Samen met de Japanse bond (de World Cup vindt plaats in Japan) en zendgemachtigde Fuji TV is besloten dat de mannen van Polen en Rusland van 20 november tot en met 4 december mogen meespelen in de strijd om de olympische startbewijzen. Bij de vrouwen zijn Argentinië en Italië uitgenodigd om van 4 tot en met 18 november deel te nemen aan het toernooi in Japan. Zowel bij de mannen als bij de vrouwen zijn tijdens de World Cup drie Olympische tickets te verdienen.
De twee Nederlandse nationale teams zullen volgende maand meedoen aan de zogenoemd pre-OKT. Bij winst volgt deelname aan het Europese OKT in mei 2012.