Bondscoach Julien van de Vyver van Jeugd Oranje meisjes heeft maandag zijn definitieve selectie bekendgemaakt voor het EK Volleybal U18, dat aanstaande zaterdag begint in Arnhem. De bondscoach mocht 12 speelsters selecteren. 8 speelsters spelen in het Talent Team, het opleidingsteam van de volleybalbond dat uitkomt in de eredivisie. De andere speelsters komen uit voor VC Sneek, PDK Huizen, VCN (Capelle aan den IJssel) en VV Zaanstad.
Vanaf 1 t/m 9 april wordt in sporthal Valkenhuizen in Arnhem het EK Volleybal voor meisjes onder de 18 jaar gespeeld. Jeugd Oranje begint aanstaande zaterdag aan het EK met de wedstrijd tegen Jeugd Bulgarije.
Aan het EK Meisjes U18 doen 12 landen mee die zijn verdeeld over twee poules van 6. Nadat ieder land 5 poulewedstrijden heeft gespeeld wordt de ranglijst opgemaakt. De nummers 5 en 6 uit de poule zijn uitgeschakeld, de nummers 3 en 4 spelen door om plaats 5 t/m 8 en de nummers 1 en 2 spelen in de halve finales door om de medailles.
Maandag 3 april en vrijdag 7 april zijn rustdagen, dan wordt er niet gespeeld in Valkenhuizen.
Tickets kunnen worden gekocht op volleybal.nl/tickets en zijn al beschikbaar vanaf 6 euro.
Uitgebreide informatie, zoals uitslagen en standen, is te vinden op de toernooipagina van de Europese volleybalbond CEV.
Bekijk hieronder de definitieve selectie, de invulling van de staf, de poules en het complete speelschema.
Adres sporthal Valkenhuizen: Beukenlaan 15, Arnhem
Selectie:
N° | Naam | Positie | Geboortedatum | Lengte | Club |
1 | Susanne Kos | libero | 05-01-2000 | 168 cm | Talent Team |
4 | Dagmar Boom | passer/loper | 01-05-2000 | 181 cm | Talent Team |
5 | Eline Geerdink | midden | 03-05-2000 | 196 cm | Talent Team |
6 | Hester Jasper | passer/loper | 07-05-2001 | 175 cm | VC Sneek |
7 | Demi Korevaar | midden | 09-08-2000 | 187 cm | Talent Team |
8 | Vera Mulder | diagonaal | 14-09-2000 | 189 cm | Talent Team |
9 | Charlot Vellener | spelverdeelster | 30-05-2001 | 179 cm | Talent Team |
10 | Sarah van Aalen | spelverdeelster | 21-01-2000 | 182 cm | Talent Team |
11 | Lisa Nobel | passer/loper | 07-08-2000 | 181 cm | Talent Team |
12 | Rianne Vos | passer/loper | 12-08-2000 | 178 cm | PDK Huizen |
16 | Annick Meijers | passer/loper | 23-03-2000 | 188 cm | VCN |
17 | Indy Baijens | midden | 04-02-2001 | 190 cm | VV Zaanstad |
Staf:
Naam | Functie |
Julien van de Vyver | Bondscoach |
Eelco Beijl | Assistent-coach |
Eric Meijer | Assistent-coach |
Aswin van der Kamp | Fysiotherapeut |
Rianne Verhoek | Scout |
Ruud Manenschijn | Teammanager |
Poules:
Poule 1 | Poule 2 |
Bulgarije | Wit-Rusland |
Duitsland | Griekenland |
Italië | Polen |
Rusland | Roemenië |
Nederland | Servië |
Turkije | Slovenië |
Speelschema:
Dag | Tijd | Wedstrijd | Poule |
Za. 1 april | 14.00 | Duitsland - Turkije | 1 |
15.00 | Griekenland - Wit-Rusland | 2 | |
16.30 | Nederland - Bulgarije | 1 | |
17.30 | Roemenië - Servië | 2 | |
19.00 | Rusland - Italië | 1 | |
20.00 | Polen - Slovenië | 2 | |
Zo. 2 april | 14.00 | Bulgarije - Turkije | 1 |
15.00 | Servië - Wit-Rusland | 2 | |
16.30 | Nederland - Rusland | 1 | |
17.30 | Roemenië - Polen | 2 | |
19.00 | Italië - Duitsland | 1 | |
20.00 | Slovenië - Griekenland | 2 | |
Ma. 3 april | Rustdag | ||
Di. 4 april | 14.00 | Rusland - Bulgarije | 1 |
15.00 | Polen - Servië | 2 | |
16.30 | Turkije - Italië | 1 | |
17.30 | Wit-Rusland - Slovenië | 2 | |
19.00 | Duitsland - Nederland | 1 | |
20.00 | Griekenland - Roemenië | 2 | |
Wo. 5 april | 14.00 | Bulgarije - Italië | 1 |
15.00 | Servië - Slovenië | 2 | |
16.30 | Rusland - Duitsland | 1 | |
17.30 | Polen - Griekenland | 2 | |
19.00 | Nederland - Turkije | 1 | |
20.00 | Roemenië - Wit-Rusland | 2 | |
Do. 6 april | 14.00 | Duitsland - Bulgarije | 1 |
15.00 | Griekenland - Servië | 2 | |
16.30 | Turkije - Rusland | 1 | |
17.30 | Wit-Rusland - Polen | 2 | |
19.00 | Italië - Nederland | 1 | |
20.00 | Slovenië - Roemenië | 2 | |
Vr. 7 april | Rustdag | ||
Za. 8 april | Halve finales 1-4 / 5-8 | ||
15.30 | A3 - B4 (wedstrijd 31) | ||
15.30 | A1 - B2 (wedstrijd 33) | ||
18.00 | A4 - B3 (wedstrijd 32) | ||
18.00 | B1 - A2 (wedstrijd 34) | ||
Zo. 9 april | Plaats 7-8 | ||
14.00 | Verliezer w31 - Verliezer w32 | ||
Plaats 3-4 | |||
14.00 | Verliezer w33 - Verliezer w34 | ||
Plaats 5-6 | |||
16.30 | Winnaar w31 - Winnaar w32 | ||
Plaats 1-2 | |||
16.30 | Winnaar w33 - Winnaar w34 |