Foto: Ronald Zoodsma, de trainer van Abiant Lycurgus (foto: Ronald Hoogendoorn)
13 januari 2012 - Er is nog niets beslist, maar de twee Nederlandse mannenteams die donderdagavond actief waren op het Europese front hebben de eerste slag verloren.
Langhenkel Volley kon huis niet winnen van Selver Tallinn (15-25, 24-26, 26-24, 25-14, 9-15) en Abiant Lycurgus verloor in Spanje van Unicaja Almeria (25-17, 25-17, 25-22). Als beide ploegen er volgende week in slagen de return te winnen, moet een golden set de beslissing brengen.
In Doetinchem werden de geblesseerde middenmannen Jasper Diefenbach en Bart-Jan van der Mark node gemist. De aanvalskracht moest nu voornamelijk van de buitenkant komen en dat was in de vijfde set te voorspelbaar. Tallinn scoorde meteen een paar blokpunten en ging wisselen van speelhelft met een 8-2 voorsprong.De mannenvan Langhenkel Volley, die nog wel geloven in revanche volgende week, balen nog wel van de tweede set waarin ze twee setspoints niet wisten te benutten. Toen werd het dus 2-0 voor de gasten in plaats van 1-1.