Facebook Hyves VollebalTv Twitter

Sterk optreden Oranje volleybalsters tegen Oekraïne

Sterk optreden Oranje volleybalsters tegen Oekraïne Foto: Lonneke Slöetjes scoorde het meest aan Oranje zijde: 21 punten.

8 september 2012 - Met snel en gevarieerd spel wonnen de Nederlandse volleybalvrouwen vanavond in Apeldoorn ook hun tweede EK Kwalificatieduel zonder setverlies. Oekraïne, de sterkste tegenstander in de poule, werd met 25-19, 25-19 en 25-22 overtuigend aan de kant gezet. ,,Het was een superwedstrijd, we hebben lekker gespeeld", reageerde aanvoerster Debby Stam-Pilon na afloop. ,,We waren echt gefocust op dit duel, Oekraïne is de sterkste tegenstander in onze poule. We zijn er in geslaagd de wedstrijd te domineren, dat voelt goed. We hopen volgende week zonder setverlies naar Oekraïne af te reizen."

Gido Vermeulen begon vandaag met dezelfde dames als gisteren tegen Griekenland: Manon Flier, Laura Dijkema, Caroline Wensink, Debby Stam-Pilon, Robin de Kruijf, Lonneke Slöetjes en libero Myrthe Schoot.

Het ging gelijk op in de openingsfase, een indrukwekkend harde smash vanaf de drie meter van Flier bracht Nederland op 7-6. Mede dankzij de rake klappen in de diagonaal van Slöetjes sloeg Nederland een gaatje (13-9). Oekraïne kwam echter weer langszij, waarna Vermeulen zijn team naar de kant haalde (13-13). Na een blok van de Kruijf was de marge weer twee punten, en met Stam-Pilon op servicepositie scoorde Nederland zes punten op rij, wat de formatie van Vermeulen op setpunt bracht. Een uit geserveerde bal van Maryna Marchenko was het slot van de openingsset.

In de tweede set bracht een blok van Wensink Oranje met een voorsprong van twee punten in de eerste technische time out (8-6). Oekraïne had moeite met het snelle spel van de thuisploeg, dat ook de langere rallies op haar naam schreef (13-9). Een ace van Dijkema vergrootte de marge naar zes punten (15-9). Ook de time out en wissel van Oekraïne haalden de angel niet uit het sterke Nederlandse spel. Het enthousiaste Apeldoornse publiek zag haar team onverstoorbaar doordenderen naar het seteinde, mede dankzij een paar prachtige reddingen van Schoot (22-16). Aanvoerster Stam-Pilon bracht haar team op setpunt, dat door De Kruijf  gretig werd verzilverd.

Met Flier en De Kruijf aan het net slaagde Oranje er al snel in bij Oekraïne weg te lopen (8-4) in het derde bedrijf. Dijkema wist haar aanvalsters uitstekend te vinden en ook blokkerend pakte Nederland haar punten mee (12-8, 16-11).
Morgen om 17.30 uur speelt Oranje het derde en laatste duel tegen Griekenland. Kaarten zijn nog verkrijgbaar aan de kassa van het Omnisportcentrum. 

Programma

Datum

Tijd

Wedstrijd

9 september 

15:00 uur     

Denemarken – Oekraïne

 

17:30 uur     

Griekenland - Nederland

Advertentie

Gerelateerd nieuws

Meer nieuws
Partner

Volleybal TV

Israel - Nederland

9 juni

Goedkoop hield informatie achter

15 november

Volleybalvrouwen leven nog

15 november

Flier verbeet zich thuis op de bank

15 november

Finale pre-OKT: Oranje-Kroatië

14 november

Oranje - Frankrijk

13 november

Volleybalvrouwen verder zonder Flier

13 november

Griekenland - Oranje

12 november

Visser en de kunst van het blokkeren

2 november

Goedkoop zorgt voor spanningen

30 oktober

Samenvatting Nederland - Italie

29 september

Samenvatting Nederland Azerbeizjan

28 september

Samenvatting Nederland - Rusland

26 september

Samenvatting Nederland - Bulgarije

25 september

Samenvatting Nederland - Spanje

24 september

Nederland - Spanje

23 september

NED - TUR samenvatting

18 september

Volleybalsters nog niet in topvorm

18 september

RTL Programma deel 8

18 september

Interview Visser

17 september
Terug Vooruit
Advertentie
Websdesign Privacy policyDisclaimerColofon
Logo Nevobo

19,334 volleyballiefhebbers hebben al een account op volleybal.nl.

Terug naar boven