In het landelijke bekertoernooi is er elk jaar weer een grote verrassing. Gisteren zorgde AH van Mierlo/Reflex Kampen voor de bekerstunt van dit seizoen. De ploeg uit Kampen, spelend in de eerste divisie, won in een bomvolle eigen sporthal met 3-2 van eredivisionist Vallei Volleybal Prins en is daardoor kwartfinalist. Ook de top-drie van de eredivisie plaatste zit voor de laatste acht.
In Kampen werd er gisteren reclame gemaakt voor de sport. De mannen van AH van Mierlo/Reflex Kampen werden massaal gesteund, de Reflexhal werd op z'n kop gezet en de speciale mini-tribune maakte constant lawaai. De aanmoedigingen werden beloond, want de achtste bekerfinale werd een hele mooie. Vallei Volleybal Prins begon sterk aan de partij en even leek er een snelle wedstrijd aan te komen, maar de thuisploeg toonde veerkracht. De sterke service van routinier Willem-Maarten Heins bleek erg belangrijk voor Reflex, ook Lars Bergman speelde een puike partij.
Twee keer kwam de eredivisionist op voorsprong in sets, maar Reflex liet zich niet gek maken en bleef het eigen spel netjes spelen. Ze sleepten er voor de eigen aanhang een vijfde set uit en tot grote vreugde van iedereen, wisten ze die ook te pakken: 16-14. De ploeg noemde het behalen van de kwartfinale 'knotsgek'. In de kwartfinale treft het Advisie/SSS en dan kan de ploeg uit Kampen, weer voor eigen publiek, voor een nieuwe stunt gaan. SSS won met 3-0 van DIO/Bedum, maar dat gebeurde met minimaal verschil.
In de kwartfinale staat er een mooie kraker op het programma. Abiant Lycurgus en Draisma Dynamo staan eind december tegenover elkaar en strijden om een plek in de halve finale van de beker. Gisteren wist de Groningse ploeg gemakkelijke af te rekenen met SV Land Taurus en won met 0-3. Ook Draisma Dynamo wist in de achtste finale de volle winst te boeken, maar moest er wel alles voor uit de kast halen. ARBO Rotterdam Volleybal ging voor een stuntje en maakte het de Apeldoorners lastig. Toch gaf het kwaliteitsverschil in de slotfases uiteindelijk de doorslag.
Seesing Personeel Orion ging gisteren op bezoek in de Marimbahal. Inter Rijswijk had uitgesproken voor een stunt te gaan, maar de ploeg van trainer Willy Steenbakkers kon uiteindelijk op de belangrijke momenten niet toeslaan. Orion won met 3-1 en speelt in de kwartfinale tegen Nesselande/Voorelkaar.nl. Nesselande wist gisteren in Hengelo de concentratie goed vast te houden, de gasten hadden twee sets moeite met Webton Hengelo, maar hoefde geen set af te staan aan de topdivisionist.
In de Stoep namen de mannen van Sliedrecht Sport het op tegen Pelster Cito. De koploper van de Topdivisie liet in eigen huis zien dat ze beter waren en dat was vooral omdat het bij Sliedrecht verdedigend veel beter stond. Bij de de gasten uit Zeist slopen er zeker in de derde set veel onnodige fouten in het spel. De ploeg van Paul van der Ven won met 3-1 en is door naar de kwartfinale. Daarin spelen ze tegen Coolen-Alterno of Coníche Topvolleybal Zwolle, die vanmiddag tegen elkaar strijden om de laatste plek in de kwartfinale.
Uitslagen achtste finale beker:
AH van Mierlo/Reflex Kampen - Vallei Prins Volleybal 3-2 (17-25, 25-19, 16-25, 25-23, 16-14)
DIO/Bedum - Advisie/SSS 0-3 (21-25, 24-26, 24-26)
SV Land Taurus - Abiant Lycurgus 0-3 (21-25, 14-25, 22-25)
ARBO Rotterdam Volleybal - Draisma Dynamo 0-3 (23-25, 24-26, 13-25)
Inter Rijswijk - Seesing Personeel Orion 1-3 (23-25, 21-25, 25-18, 16-25)
Webton Hengelo - Nesselande/Voorelkaar.nl 0-3 (29-31, 15-25, 24-26)
Sliedrecht Sport - Pelster Cito 3-1 (25-23, 23-25, 25-21, 25-22)