27 mei 2015 - Zaterdag wordt in Eindhoven het Nationaal Gesloten Jeugd Kampioenschap gespeeld (NGJK). De beste competitieteams uit de vier regio’s zullen strijden om de Nationale titel! Om dat te vieren, hebben we vier bijzondere 'Team in de Spotlight' specials. Daarin stellen we, uiteraard, een aantal teams aan je voor die in actie komen op het NGJK. Vandaag maak je kennis met Halley CMV6, Rivo Rijssen meiden B, Krekkers meiden C en Tornado Geesteren meiden A.
Vanuit de Topklasse en de regiofinale CMV 6 in regio Oost zijn er 8 teams die meedoen aan het NGJK. Wij wensen alle teams heel veel succes zaterdag!
Teams NGJK regio Oost
Jongens A: Twente’05 - Enschede
Jongens B: VV Alterno - Apeldoorn
Jongens C: Twente’05 - Enschede
Meisjes A: Tornado Geesteren - Geesteren
Meisjes B: Rivo Rijssen - Rijssen
Meisjes C: Krekkers - Mariaparochie
CMV 6: Set-Up’65 - Ootmarsum
CMV 6: Halley - Wehl
Teams uit regio Oost in the spotlight:
Halley Wehl CMV 6
Wie zijn de speelsters? Dit team bestaat uit: Laura Kraaijvanger, Lara Sanders, Isa Hulshof, Anne Fielt, Lieke Baakman en Juul Bosman.
Hebben jullie wel eens eerder volleybalprijzen gewonnen? Ja, kampioenschap in de eigen regio, op verschillende niveaus.
Wat maakt jullie team uniek? Wij zijn vriendinnen en mogen samen volleyballen, wij hebben hierbij veel plezier en zijn erg enthousiast. Naast het trainen en de wedstrijden zijn wij ook bij alle team- en verenigingsuitjes te vinden.
Hebben jullie een teamritueel? Ja, wij hebben een yell, KABOEMBA.
Met welk motto gaan jullie zaterdag van start bij het NGJK? Wij gaan er een leuke sportieve dag van maken waarbij plezier voorop staat.
Rivo Rijssen Meisjes B
Hebben jullie wel eens eerder volleybalprijzen gewonnen?
Dit team speelt dit jaar voor het eerst in deze samenstelling. Een aantal meiden zijn vorig jaar bij de C ook Nederlands kampioen geworden bij de NGJK. Alle meiden hebben dit jaar in de finale van de NOJK gestaan.
Wat maakt jullie team uniek?
We hebben een ploeg die erg hard voor elkaar wil werken. We hebben een hele brede selectie en iedereen is erg aan elkaar gewaagd. Alle meiden kunnen het ook super met elkaar vinden en daardoor is er ook veel gezelligheid!
Hebben jullie een teamritueel?
We hebben geen speciale rituelen voor de wedstrijd!
Met welk motto gaan jullie zaterdag van start bij het NGJK?
We gaan er zaterdag 30 mei een ongelofelijk gezellige dag van maken en we gaan volop genieten van deze dag.
Speelsters: Marije Harbers, Naomi Agterberg, Marrit Beltman, Liza Mollink, Ellemijn van den Belt, Rosemarie Koedijk, Berith Ter Harmsel, Lauren Embsen, Annemiek de Bruin, Dimphy Brinks, Lotte Boerman, Yael Mollink, Anouk Nijenhuis
Trainer/ coach: Johan Strokap
Krekkers Meisjes C
Hebben jullie wel eens eerder volleybalprijzen gewonnen?
De vereniging staat inmiddels voor de derde keer in de finale van de NGJK / Final Four. In seizoen 2006/2007 werd meisjes C Nederlands Kampioen. In seizoen 2013/2014 werd meisjes B Nederlands Kampioen. Tevens zijn er diverse prijzen gewonnen tijdens de Open Club Kampioenschappen door V.V. Krekkers. Nagenoeg ieder jaar staat er wel één team van V.V. Krekkers in de finale open club, waarbij de C-meiden het vaakst dit resultaat hebben bereikt. En daarnaast zijn zowel de tweede plek, derde plek of gedeelde vijfde en zevende plek behaald. Een winnaar van de Open Club Kampioenschappen kennen we nog niet bij V.V. Krekkers. En dat staat dan ook nog op ons ‘verlanglijstje’.
Maar voor nu, staat de NGJK/Final Four op het programma en is deze volleybalprijs de eerste die op dit moment behaald kan worden.
Wat maakt jullie team uniek?
Dit is misschien het alom bekende antwoord. Maar het team bestaat uit 10 speelsters en de trainer/coach en assistent coach. In dit team heeft iedereen zijn eigen individuele kwaliteit als speelster. Maar het feit dat alle speelsters met en met name voor elkaar willen volleyballen maakt dat het een uniek en hecht team is. Men werkt voor elkaar en in de competitie is al vaker gebleken dat achterstand het vuur alleen maar meer aanwakkert in het teamgevoel en er voor iedere bal gestreden wordt.
Daarnaast heeft dit team een hele trouwe supportersgroep, die of het nu een oefenwedstrijd, competitiewedstrijd of toernooi betreft, altijd aanwezig waren en nu ook weer zijn.
Hebben jullie een teamritueel?
Een teamritueel heeft het team niet echt vinden wij. Natuurlijk zijn er zo wel een aantal vaste dingen. Bij thuiswedstrijden wordt er gezamenlijk gegeten met het team ter voorbereiding en om het teamgevoel direct aanwezig te laten zijn. Bij verre uitwedstrijden wordt er een korte wandeling gemaakt voordat men de sporthal in gaat. Daarnaast liggen de shirts altijd op nummervolgorde klaar.
Met welk motto gaan jullie zaterdag van start bij het NGJK?
Als ik nu zou schrijven: we gaan voor de vierde plek dan weet ik zeker dat menig lezer zich zou verbazen.
Ons motto zal zijn: bal voor bal en wedstrijd voor wedstrijd. Met als resultaat de titel Nederlands Kampioen Gesloten Club 2015.
Op de foto staan v.l.n.r.; Christel Schmidt (ass. coach), Femke Snijders, Manon Edel, Sanne Hoek, Jette v.d. Wal, Maud Busscher, Paula Lenferink (trainer en coach), Sjanne Peters, Maureen v. Leusen, Lynn Bisschop, Lisa Wigger en Lieke Leushuis.
Tornado Geesteren Meisjes A
Hebben jullie wel eens eerder volleybalprijzen gewonnen?
We zijn twee seizoenen geleden begonnen bij Tornado Geesteren met een andere opzet van de jeugdtrainingen. In afwijking op de traditionele opleidingsteams MC1 en MB1, werd naast de reguliere teamtrainingen gestart met een talentenplatform. In dat platform wordt in verschillende samenstellingen getraind, waarbij speelsters van Dames 1 regelmatig meetrainen, naast en met de talenten.
Voor dit talententeam werd een 'leeg' team ingeschreven in de MA Hoofdklasse. Wekelijks spelen we in wisselende samenstellingen, want de talenten spelen ook mee in de teams van D1 en D2 in de reguliere competities.
Dit seizoen mondde dat uit in de wintertitel in de Hoofdklasse Regio Oost, en het kampioenschap in de Topklasse Regio Oost
Wat maakt jullie team uniek? Het unieke zit hem er in, dat we allemaal in andere teams spelen en zo met heel veel verschillende speelsters in MA tot dit resultaat zijn gekomen.
Met welk motto gaan jullie zaterdag van start bij het NGJK? Ons motto is: "Inch by inch"