Djopzz VC Zwolle Topvolleybal en Friso Sneek zijn het nieuwe jaar goed begonnen. Zwolle stuntte vrijdagavond met een 1-3 overwinning op Sliedrecht Sport, Sneek versloeg Draisma Dynamo in drie sets. Verspreid over zaterdag en zondag staan er nog elf duels op het programma.

In december stonden Sliedrecht Sport en Djopzz VC Zwolle Volleybal voor het laatst tegenover elkaar. Dat duel werd in drie sets beslist in het voordeel van Zwolle en ook vanavond wist de ploeg te verrassen tegen de huidige nummer 2 op de ranglijst. Sliedrecht scoorde de eerste zeven punten van de wedstrijd, maar Zwolle kwam sterk terug en sleepte de set met 20-25 binnen. De spannende tweede set moest in extra punten beslist worden. Met een doortikbal verzilverde Sanne Konijnenberg uiteindelijk het derde setpunt voor Zwolle: 26-28. In set drie lag het initiatief bij de thuisploeg. Sliedrecht won de set overtuigend (25-18), maar moest in de vierde set alsnog buigen voor Zwolle. De ploeg van coach Eric Meijer stijgt dankzij deze overwinning naar de vijfde plek op de ranglijst.

Kijk hieronder de wedstrijd tussen Sliedrecht Sport en Djopzz VC Zwolle Topvolleybal terug:

Friso Sneek heeft de derde plek heroverd na een overtuigende zege op Draisma Dynamo. In de eerste set scoorde de Apeldoornse ploeg slechts negen keer; de twee daaropvolgende sets gingen beiden met 25-16 verloren. Alleen Benthe Wismans kwam goed tot scoren voor Dynamo: de diagonaalspeelster scoorde 16 keer. Voor Sneek werd Anniek Siebring topscorer met 18 punten. Ook Sietske Osinga, die de geblesseerde Rixt van der Wal verving, leverde een belangrijke bijdrage aan de overwinning.

Uitslagen

Sliedrecht Sport - Djopzz VC Zwolle Topvolleybal 1-3 (20-25, 26-28, 25-18, 17-25)
Friso Sneek - Draisma Dynamo 3-0 (25-9, 25-16, 25-16)

Programma zaterdag en zondag

Dit weekend staan er nog elf andere duels op het programma in de Eredivisie. Djopzz VC Zwolle Volleybal en Friso Sneek moeten morgen alweer aan de bak: de twee teams staan om 20.00 uur tegenover elkaar in Landstede Sportcentrum, Ook Draisma Dynamo komt dit weekend nog een keer in actie: op zondag speelt de ploeg thuis tegen Apollo 8. Bij de heren onder andere een wedstrijd tussen koploper Numidia VC Limax en Supercupwinnaar Samen Lycurgus. Bekijk het volledige programma hier.

Foto: fotohoogendoorn.nl

Bekijk ook eens

Facebook X WhatsApp LinkedIn