Afgelopen weekend zaten de tribunes in het Spoorpark in Tilburg vol voor de BeNeTour Queen & King of the Court. Topteams uit Nederland en België streden om de titels. Op het podium stonden uiteindelijk duo’s uit beide landen, maar de Nederlandse teams behaalden de beste resultaten.

Bak en Gras winnen overtuigend bij de dames
Zaterdag begonnen de damesteams aan het toernooi. Na een spannende groepsfase en tweede ronde bleven rond 18.00 uur vijf teams over voor de finale. Tussen vier Nederlandse duo’s wisten Joke van Hout en Lola Bombeke als enige Belgische team knap stand te houden. Zij vielen in de laatste ronde net buiten de top twee, maar veroverden wel het brons. Het zilver ging naar Serena van der Made/Julia Hödl, een gelegenheidsduo. Favorieten Marly Bak en Bjorna Gras lieten weinig aan het toeval over en pakten overtuigend het goud.

Van Hal/Van Werkhoven sterkst bij de heren
Zondag kwamen de mannenteams in actie. Na de groepsfase en tweede ronde stonden in de finale drie Nederlandse en twee Belgische teams. Al snel werd duidelijk dat de strijd om het goud zou gaan tussen de Belgische broers Vercauteren en het Nederlandse duo Cain van Hal en Mart van Werkhoven. Van Hal en Van Werkhoven, die na een periode met andere partners weer samen speelden, bleken de sterksten. Ze wonnen alle drie de finalerondes en pakten het goud. De Vercauterens eindigden op de tweede plaats met 11 punten. Het brons was voor Lennaert Hogenhout en Nikita Artamonov.

Foto: Pim Waslander

Bekijk ook eens

Facebook X WhatsApp LinkedIn