De Eredivisie Vrouwen maakt zich op voor de eerste doordeweekse speelronde van het seizoen. Apollo 8 is er op gebrand om de goede lijn doortrekken tegen SOMAS/Activia. Voor Friso Sneek staat tegen VV Utrecht de ongeslagen status op het spel en Dynamo gaat na twee verloren vijfsetters op jacht naar winst tegen Sudosa, dat nog puntloos is.

Apollo wil koploper Sliedrecht bijbenen

Dinsdag om 20.00 uur speelt Apollo 8 in Borne tegen SOMAS/Activia. De ploeg uit Borne heeft al aardig wat vertrouwen getankt dit seizoen. Afgelopen weekeinde won het overtuigend met 3-0 van VVU. SOMAS/Activia heeft wellicht nog een zware vijfsetter in de benen, hoewel de winst tegen Peelpush de vermoeidheid minder zwaar doet voelen. Voor Activia zou winst aansluiting betekenen met de top-3, voor Apollo is het zaak om in het spoor van koploper Sliedrecht Sport te blijven. 

Duel uitgesteld 

De wedstrijd tussen Peelpush en Sliedrecht Sport werd uitgesteld, na bericht over het overlijden van voormalig voorzitter en clubicoon van Sliedrecht: Cees Boer. De condoleance vindt vandaag namelijk plaats. 

Sneek en Utrecht strijden om aansluiting

De wedstrijd tussen Friso Sneek en Meerdervoort VV Utrecht vindt woensdag om 20.00 uur plaats. De ploeg uit Friesland speelde zaterdag tegen Draisma Dynamo een ware thriller en won met 17-15 in de vijfde set. VVU kon, zoals eerder gezegd, weinig weerstand bieden tegen de regerend landskampioen. Met twee punten verschil tussen de twee ploegen belooft het een kraker te worden waarin veel op het spel staat. Voor Friso Sneek zijn de ambities duidelijk. Na het duel tegen Sudosa zei Friso-trainer Erik Reitsma ambitieus: "We leggen de lat hoger dan vorig jaar en dat mag ook met deze mooie mix van jeugd en routine."

Eerste zege of eerste punten

Draisma Dynamo was al twee keer dicht bij een zege, maar won dus dit seizoen nog niet. De ploeg speelde al twee vijfsetters. Dynamo-trainer Erwin Sikkema zei het volgende: "Hoge pieken, diepe dalen. We zijn op de goede weg, de puzzel moet nog even in elkaar vallen." Jumbo Virena Autogroep Sudosa heeft een minder goede start van het seizoen dan gehoopt. Uit de twee wedstrijden werden nog geen punten gehaald. Voor Sudosa is het daarom dus zaak om het tij te keren. 

Bekijk ook eens

Facebook X WhatsApp LinkedIn