Met Ilse Janssen in je team heb je aan ervaring geen gebrek. De speelster van Booleans/VV Utrecht kwam eerder al uit voor Draisma Dynamo, Friso Sneek en Sliedrecht Sport. Net als vorig jaar staat ze weer in de bekerfinale, die ze toen van haar oude club Sliedrecht Sport verloor, dat nu weer de tegenstander is. Maar nu lijkt het er op dat Booleans/VV Utrecht de favoriet is.

Hoe voelt om weer in de Bekerfinale te staan?
“Fantastisch! Vorig kwamen we met hard knokken ineens in de finale te staan wat niemand had verwacht. Dit jaar was het ook heel fijn want niemand legde ons de druk op dat we de Bekerfinale moesten halen. Wel wisten we dat er een kans inzat. Met hard werken is het ons weer gelukt dit te bereiken en het is een superleuk gevoel.’’

Hoe heb jij je eerder gespeelde finales ervaren?
‘’Dat sfeertje in die hal vind ik het leukste. Ik ga er altijd heel lekker op als er veel mensen aan het supporten zijn. Het maakt mij niet uit of dat voor ons of voor de tegenstander is. Wat ik vooral echt mooi vind is om in dat veld te staan en met een hoog niveau tegen elkaar te spelen. Het vele lawaai en de vreugde om je heen vind ik ook top. Het geeft me een energieboost. Dan kan ik juist die zenuwen een beetje van me afslaan. Het helpt me eigenlijk alleen maar.’’

Hoe bereiden jullie als team deze wedstrijd voor?
‘’We gaan eerst goed de beelden bekijken van Sliedrecht. Dan gaan we er op trainen hoe ze slaan om te kijken hoe we dat kunnen verdedigen. We kijken ook naar hun zwakke punten waar wij weer op kunnen winnen. Dus we doen vooral een voorbereiding op de tegenstander.’’

Waar ligt jullie kracht ten opzichte van Sliedrecht en waarop moeten jullie beducht zijn?
‘’Sliedrecht heeft goede buitenaanvallers die gewoon echt harde ballen kunnen slaan. Het mooie van ons team is dat we dit kunnen accepteren. Het ziet er heel indrukwekkend uit maar we kunnen dat van ons af zetten. Het gaat er om dat wij ons eigen spel kunnen blijven spelen. Ons spel bestaat uit niet te veel fouten maken, de druk bij de ander neerleggen en veel uitdekken en verdedigen. Onze midden-blokkering kunnen we beter dichtzetten dan die van Sliedrecht. Bij elke wedstrijd gaat het heel leuk tegen elkaar op. Voor hen is het soms misschien frustrerend hoe wij een degelijk spelletje spelen.’’

Is het focussen op je eigen spel de beste manier hoe je in de finale kan spelen?
‘’Ja, zeker. Je merkt dat je soms wilt meegaan in het spel van Sliedrecht maar dat moet je niet doen. Dat werkt namelijk alleen maar in ons nadeel. Wij hebben, naast de middens, niet een heel lang team. In ons team zitten niet echt van die echt ‘hardhitters’ dus wij moeten het meer hebben van de slimme ballen. Maar als de mogelijkheid er is dan moeten we juist wel aanvallen.’’

Wat is het verschil tussen de finale van vorig jaar en dit jaar?
‘’Vorig jaar waren wij echt de underdog en genoten we al van het feit dat we in de finale stonden. Er werd ook echt totaal niet verwacht dat wij zouden winnen. De druk lag alleen bij Sliedrecht. Dat zag je ook toen we de finale hadden verloren: de sfeer in de hal was alsof wij hadden gewonnen. Dat was een mooie ervaring voor de club en voor ons als team. Nu zie je wel dat we echt kansen hebben om die beker te winnen. We hebben al een mooie Supercup tegen elkaar gespeeld en in de competitie hebben we ook leuke wedstrijden kunnen laten zien. Dat zie je ook aan het feit dat we in de kampioenspoule staan. We hebben nog kans om drie prijzen te halen dit seizoen. Er ligt dit keer dus wel iets meer druk op ons. Maar we houden gewoon de underdogpositie aan. Dat stralen we ook uit. We hebben veel plezier in het volleyballen en met elkaar. We leggen onszelf niet die druk op en daarom zijn we dit seizoen zo lekker aan het spelen.’’

Foto: Fotohoogendoorn.nl

Bekijk ook eens

Facebook X WhatsApp LinkedIn