In de komende speelronde gaat CRAFT Sudosa op bezoek bij Sliedrecht. De Assenaren, die derde staan, hopen hun stijgende lijn door te zetten tegen de koploper van de Eredivisie Dames. Simplex SSS en Scherp in Packaging ZVH spelen in de Eredivisie Mannen een duel waarmee wordt bepaald welk team aanhaakt bij de subtop.

Meerdervoort VV Utrecht en Friso Sneek speelden donderdagavond nog een inhaalwedstrijd. De Domstedelingen maakten een einde aan hun vormdip door met 3-1 te winnen. Alle teams in de Eredivisie Dames hebben nu evenveel wedstrijden gespeeld. 

Zaterdag 29 november, 17.00 uurDraisma Dynamo - Peelpush
Zaterdag 29 november, 20.00 uurSliedrecht Sport - CRAFT Sudosa
Zaterdag 29 november, 20.00 uurMeerdervoort VV Utrecht - SOMAS/Activia
Zondag 30 november, 14.30 uurApollo 8 - Friso Sneek

Vierde plek
Precies 48 uur later mogen de Utrechters opnieuw aan de bak. Dit keer staat er een ontmoeting met SOMAS/Activia op het programma. Eind oktober leverde dit treffen met elkaar een 2-3 overwinning voor Utrecht op. Inmiddels staan de teams op gelijke hoogte op de ranglijst. Waar Utrecht een magere periode achter de rug heeft, ging het Activia de laatste twee duels juist voor de wind. De overwinnaar in dit duel gaat met de vierde plek aan de haal; een positie die later dit seizoen recht geeft op deelname aan de A-poule. 

Ongeslagen reeks
Sliedrecht is de Eredivisie begonnen met acht overwinningen op rij. Het laatste seizoen waarin de club het voor elkaar kreeg om meer dan acht overwinningen op rij te behalen was 2021/2022. Destijds bleef de vereniging van 12 maart 2022 tot en met 7 mei 2022 twaalf wedstrijden op rij ongeslagen in de Eredivisie. Het was tevens de laatste keer dat Sliedrecht er met de landstitel vandoor ging. Om deze reeks te verbreken dient Sudosa als eerst opzij te worden gezet. Eerder dit seizoen bleek dat geen lastige opgave voor Sliedrecht. Maar Sudosa heeft een goede flow te pakken: de laatste vier wedstrijden werden winnend afgesloten, waaronder de 3-0 overwinning op de tweede plek Apollo 8. Of Sliedrecht opnieuw een eenvoudige avond beleeft tegen de Assenaren, is nog maar de vraag.

Scorend vermogen
Draisma Dynamo is ondanks de vijfde plek in de Eredivisie het op één na meest scorende team van de competitie. Alleen Sliedrecht maakte meer punten. Saar Meijer, die dit seizoen haar plek in de basis van Erwin Sikkema heeft opgeëist, zet met 87 punten de toon bij Dynamo. Na de 0-3 overwinning op Utrecht vorige week zien de Apeldoorners licht aan het einde van de tunnel. Voor Peelpush is dit nog niet het geval. Met nog maar één overwinning dit seizoen dragen de Limburgers de rode lantaarn. Toch kunnen de dames van Peelpush het duel met Dynamo hoopvol aanvliegen: de enige overwinning die de hekkensluiter behaalde, was tegen Dynamo. 

Het speelweekend wordt afgesloten met een duel tussen Apollo 8, dat tweede staat, en regerend landskampioen Friso Sneek. Ondanks de zevende plek in de Eredivisie zijn de Friezinnen allesbehalve kansloos tegen Apollo. De geschiedenis wijst uit dat deze ploegen al jarenlang een strijd tegen elkaar voeren. Van de laatste zes onderlinge duels gingen beide ploegen drie keer met de overwinning naar huis. De meest recente ontmoeting dateert van 25 oktober. Apollo won met 3-1. 

Strijd onderin
In de Eredivisie Mannen nemen de teams nog maar weinig afstand van elkaar. Na vijf speelrondes worden de derde t/m de laatste plek slechts gescheiden met drie punten. SSS en ZVH mogen dit weekend uitvechten wie er mee blijft volleyballen om de hogere plekken en wie onderaan de competitie blijft bungelen. ZVH is momenteel hekkensluiter, dankzij de eerste overwinning van SSS vorige week staan de Barnevelders één plek hoger.

Ook Sliedrecht bungelt onderin en krijgt deze week de ingewikkelde opgave om punten te pakken tegen het tot dusver onverslaanbaar gebleken Orion. Sliedrecht won maar één keer in de laatste tien ontmoetingen met Orion. De Doetinchemmers haalden dit seizoen tot nu toe het maximaal aantal punten. De ploeg van Dirk Sparidans lijkt het niet van plan te zijn om die reeks te stoppen. 

20251122 hui ori R2 03309

Puntenfestijn
Draisma Dynamo en Prima Donna Kaas Huizen doen dit seizoen weinig onder aan elkaar. Op de ranglijst zijn de verschillen klein, maar ook het totaal aantal gescoorde punten dit seizoen is haast gelijk. Dynamo sloeg 273 keer raak, PDK deed dat slechts drie keer minder. Het belooft zaterdagavond dus een waar puntenfestijn te worden in Apeldoorn. Yvo Lunsing is de man om in de gaten te houden. De diagonaalaanvaller leverde de meeste punten op voor Dynamo. Na de nederlaag van vorige week hoopt de ploeg onder leiding van Redbad Strikwerda zich tegen de Huizenaren te herstellen.

Tweede plek
Naast Orion speelt ook Lycurgus een nagenoeg foutloos seizoen. Hoewel de Groningers in speelronde 1 een nederlaag leden tegen de koploper, werd de rug al snel gerecht. De vier duels die volgden leverden ieder geen probleem op voor Lycurgus. Wat rest: een tweede plek met drie punten achter op de lijstaanvoerder. Zondagmiddag reist het team van Sam Gortzak af naar Limburg waar de heren van Numidia VC Limax hen opwachten. De Limburgers staan derde na hun zwaarbevochten overwinning op Sliedrecht. Dat maakt dit duel een wedstrijd tussen twee directe concurrenten. Of het gat juist vergroot of verkleind gaat worden, blijkt zondagmiddag. 

Vrijdag 28 november, 20.00 uurOrion Stars - Sliedrecht Sport
Vrijdag 28 november, 20.00 uurScherp in Packaging ZVH - Simplex SSS
Zaterdag 29 november, 20.00 uurDraisma Dynamo - Prima Donna Kaas Huizen
Zondag 30 november, 16.30 uurNumidia VC Limax - Lycurgus Groningen
Foto: Ronald Hoogendoorn

Bekijk ook eens

Facebook X WhatsApp LinkedIn