Het nationale beachvolleybalseizoen krijgt komend weekend zijn ontknoping in Den Haag. In het The Hague Beach Stadium wordt van 21 tot en met 23 augustus het Robijn Quickwash Nederlands Kampioenschap Beachvolleybal gespeeld, dat gratis toegankelijk is voor publiek. De kersverse Europese kampioenen Katja Stam en Raïsa Schoon en de favorieten bij de mannen, Stefan Boermans en Alexander Brouwer, gaan op jacht naar de nationale titel.
Stam en Schoon zijn in Den Haag de absolute favorieten. Bij de laatste drie Elite16-toernooien die ze dit jaar speelden, stonden ze telkens op het podium (brons, zilver en goud). Die sterke reeks bekroonden ze afgelopen zondag met hun grootste prijs tot nu toe: de Europese titel. In Den Haag kunnen ze dat succes een passend vervolg geven en voor eigen publiek een vierde Nederlandse titel aan hun palmares toevoegen.
Achter Stam en Schoon staan de jonge talenten van Beach TeamNL klaar. Floor Hogenhout maakte vorige week haar EK-debuut en deed daar waardevolle ervaring op. Ze vormde een duo met Mila Konink, nadat Emi van Driel vanwege een blessure niet in actie kon komen. Op het NK komt Hogenhout weer in actie met haar vaste partner Nigella Negenman. Samen boekten zij dit seizoen al mooie successen, met twee overwinningen op een Future-toernooi en een bronzen medaille.
Konink speelt op haar beurt met Noa Sonneville, die vorig jaar nog brons veroverde op het NK. Zij maken de top drie compleet. Ook Leanne van Vegten en Jill de Groot behoren tot de kanshebbers. Zij wonnen dit seizoen al twee Future-toernooien en wonnen bovendien de laatste reguliere speelronde van de Robijn Quickwash Eredivisie Beach in Lelystad.
Boermans/Brouwer favoriet
Bij de mannen zijn Boermans en Brouwer de grote favorieten voor de titel. Het duo eindigde vorige week op het EK als negende, maar heeft in de nog korte samenwerking al een indrukwekkende titel op zak. Op het Elite16-toernooi in Gstaad veroverden zij het goud. Matthew Immers en Leon Luini zijn hun belangrijkste uitdagers. Het duo stond als eerste op de reservelijst voor het EK en liep daardoor deelname aan het toernooi in Polen net mis. In Den Haag krijgen ze de kans om voor de nationale titel te strijden, een prijs die ze beiden nog niet eerder wonnen.
Steven van de Velde weet als geen ander hoe het is om de nationale titel te winnen: hij kroonde zich al vier keer tot Nederlands kampioen. Ook dit jaar behoort hij tot de kanshebbers, al moet hij snel zijn draai zien te vinden met een nieuwe partner. Tijdens het EK werd hij samen met Yorick de Groot vijfde, maar omdat De Groot in Den Haag niet in actie komt, vormt Van de Velde dit weekend een duo met Quinten Groenewold.
Rondom het NK
Het NK Beachvolleybal maakt deel uit van de Haagse Sportzomer, waar jong en oud gedurende de zomer kunnen genieten van diverse grote topsportevenementen én gratis kunnen deelnemen aan uiteenlopende activiteiten. Naast beachvolleybal op het hoogste niveau zorgen muziek, entertainment en een festivalsfeer voor volop vertier in en rond het stadion. Wie liever zelf het zand opgaat, kan bovendien deelnemen aan het beachvolleybaltoernooi van Summer BeachLife. Op de naastgelegen velden kunnen recreanten en amateurspelers de strijd met elkaar aangaan, met toernooien op elk niveau.
Programma
Het toernooi begint vrijdag met de kwalificaties. Zaterdag volgen de poulefase en kwartfinales. Zondag staan de halve finales en finales op het programma. Het volledige programma voor de mannen en de vrouwen is vanaf donderdag te bekijken.
Zo volg je het NK
De wedstrijden zijn live te volgen via live.tijdvoorvolleybal.nl. De finales op zondag worden bovendien live uitgezonden door de NOS.
