Knack Roeselare heeft de BeNe Cup bij de mannen gewonnen. In Maaspoort Den Bosch was de Belgische landskampioen in drie sets te sterk voor Orion Stars. In de ontmoeting tussen de Nederlandse en Belgische topploeg gaf Roeselare weinig ruimte weg en trok het met 0-3 verdiend aan het langste eind.
Bij Knack Roeselare begon coach Matthijs Verhanneman met spelverdeler Stijn D’Hulst. Op de passer/loper-positie startten Oskar Espeland en Erik Siksma Rotty, op het midden Pieter Coolman en Lennert Van Elsen. Basil Dermaux begon als diagonaal en Dennis Deroey was de libero.
Bij Orion Stars startte coach Dirk Sparidans met spelverdeler Liam McCluskey. Op het midden begonnen Hiago Crins en Lars Ent, met Wouter ter Maat als diagonaal. Op de passer/loper-positie startten Gijs Jorna en Tobias Kjaer. Niels Lipke maakte de basisopstelling compleet als libero.
Knack Roeselare goed uit de startblokken
Hoewel het eerste punt in de eerste set naar Knack Roeselare ging, verliep het begin van de set zeer gelijk op. Beide teams waren aan elkaar gewaagd en het publiek in Maaspoort Den Bosch kreeg een mooie strijd te zien. Bij een stand van 17-19 volgde de eerste time-out van de wedstrijd aan de kant van Orion Stars, dat daarmee voor het eerst tegen een kleine achterstand aankeek.
Op 18-21 werd het eerste BeNe Bonuspunt van de wedstrijd aangevraagd door Orion Stars. Na een goede service van Tobias Kjaer werd het bonuspunt echter niet benut. Direct in het daaropvolgende punt klonk opnieuw het geluid van het BeNe Bonuspunt door de zaal, ditmaal voor Knack Roeselare. Ook de Belgen wisten het extra punt niet te verzilveren. Het eerste setpoint bleef onbenut, maar bij het tweede setpoint was het wel raak. Roeselare won de set met 21-25.
BeNe Bonuspunt maakt geen verschil voor Orion Stars
Aan het begin van de tweede set begonnen beide teams met dezelfde basisopstellingen als in de eerste set. Nadat het spel opnieuw enige tijd gelijk opging, haalde Dirk Sparidans zijn ploeg bij een 6-9 achterstand naar de kant voor de eerste time-out van de set, in een poging Orion Stars weer in de wedstrijd te krijgen. Dat lukte echter niet, want bij 16-21 volgde een tweede time-out aan de kant van Orion.
Op 17-22 activeerde Knack Roeselare het BeNe Bonuspunt, maar dit leverde geen extra punten op. Direct daarna zette Sparidans het BeNe Bonuspunt in, dat wél werd benut door Orion Stars. Daarmee werd het verschil in de slotfase teruggebracht van vier naar twee punten. Ondanks die opleving bleek Roeselare ook in deze set te sterk. De tweede set ging met 20-25 naar de Belgen.
Roeselare maakt het af
Bij Orion Stars was ten opzichte van de startopstelling van de derde set een wijziging zichtbaar. Wouter ter Maat en Eirik Kavli, beiden diagonaalspelers, stonden tegelijkertijd in het veld, waarbij Ter Maat deze set op de passer/loper-positie speelde. Orion Stars bleef in deze set beter bij en nam halverwege zelfs een voorsprong: 16-14.
Bij een stand van 18-17 zette Knack Roeselare de verdubbelaar, het BeNe Bonuspunt, in. Orion Stars sloeg de bal uit, waardoor het voordeel direct naar de Belgen ging: 18-19. Op 18-21 volgde nog een time-out van Sparidans en kort daarna ook een poging met het BeNe Bonuspunt, maar beide ingrepen hadden niet het gewenste effect: 19-23.
In de slotfase maakte Orion Stars het nog spannend, doordat Roeselare moeite had het matchpoint te benutten. Bij het derde matchpoint was het alsnog raak en zo won Knack Roeselare de BeNe Cup door Orion Stars met 0-3 te verslaan.
De winnende spelverdeler Stijn D’Hulst was blij met de cup. “Het winnen van een prijs blijft bijzonder. Het is altijd mooi om de cup te pakken. Het publiek heeft een mooie wedstrijd gezien, die misschien iets korter duurde dan verwacht. Ik denk dat het bij Orion er vandaag niet helemaal uitkwam, want ze hebben een betere ploeg dan vorig jaar. Wij zijn dit seizoen wat wisselend en hadden een pijnlijke bekernederlaag deze week. Deze overwinning helpt om dat te verwerken en dat moeten we ook vieren.”
De druiven waren zuur voor Orion. “We hadden vandaag meer kunnen en moeten brengen”, zei passer/loper Gijs Jorna. “Wat vooral teleurstelt, is dat we niet zijn verslagen op het hoogste volleybalniveau, maar vooral door slordigheden. We maakten meer onnodige fouten dan normaal. Zij deden het wel netjes en dat leverde Roeselare per set twee à drie extra punten op. Dit was niet het niveau dat ik gewend ben van ons team. In Nederland worden we niet vaak getest en komen we soms weg met onvoldoende scherpte. Vandaag kregen we daarvoor wel de rekening gepresenteerd.”





