Op de kwalificatiedag van het Elite16-toernooi in Brasília hebben Leon Luini en Matthew Immers zich in drie sets langs de Brazilianen Adelmo Gonçalves en Mateus de Paula geknokt en daarmee een plek in het hoofdtoernooi veiliggesteld. Voor Emi van Driel en Mila Konink eindigde het toernooi na een nederlaag tegen de Oostenrijkse zussen Dorina en Ronja Klinger.
Luini en Immers begonnen sterk aan hun duel, waarin de openingsset vooral werd beslist door het verschil in foutenlast. Waar de Brazilianen zeven punten weggaven, hield Nederland het aantal fouten beperkt tot slechts twee. Het Nederlandse duo liep daardoor overtuigend uit en besliste de set via een blok van Luini met 21-14. In de tweede set kantelde het spelbeeld: de fouten namen toe bij Luini en Immers, terwijl Gonçalves en De Paula juist stabieler werden en met 15-21 de stand gelijk wisten te trekken. In de beslissende derde set herpakten de Nederlanders zich op tijd en trokken ze met 15-12 de winst naar zich toe, goed voor een ticket voor het hoofdtoernooi.
Voor Van Driel en Konink zat het toernooi er na één wedstrijd op. Tegen de zussen Klinger keken zij in de eerste set al snel tegen een achterstand aan, waarna de Oostenrijkers het initiatief stevig in handen namen. Mede dankzij vier aces speelden pakten zij met 14-21 de setwinst. Ook in de tweede set slaagde het Nederlandse duo er niet in het tij te keren, waardoor een plek in het hoofdtoernooi buiten bereik bleef (11-21).
Poulefase
Het hoofdtoernooi bij de mannen gaat later vanavond van start. Luini en Immers openen om 23.00 uur tegen het Braziliaanse duo André Stein en Renato Lima. In de poule treffen zij verder de Oostenrijkers Timo Hammarberg en Tim Berger en de Canadezen Samuel Schachter en Jonathan Pickett.
Bij de vrouwen beginnen Katja Stam en Raïsa Schoon morgen aan het hoofdtoernooi. Hun eerste twee tegenstanders zijn Amerikaanse koppels die zich via de kwalificaties plaatsen: Geena Urango/Megan Rice en Savannah Cory/Devon Newberry. Ze sluiten de poule af met een duel tegen Nina Brunner en Tanja Hüberli.
Programma
| Dag | Tijd (NL) | Teams |
| Wo 29 april | 23.00 uur | Andre/Renato (BRA) - Luini/Immers |
| Do 30 april | 15.00 uur | Stam/Schoon - Urango/Rice (USA) |
| Do 30 april | 21.00 uur | Hammarberg/Berger, T. (AUT) - Luini/Immers |
| Do 30 april | 23.00 uur | Stam/Schoon - Cory/Newberry (USA) |
| Vr 1 mei | 16.00 uur | Schachter/Pickett (CAN) - Luini/Immers |
| Vr 1 mei | 19.00 uur | Brunner/Hüberli (SWI) - Stam/Schoon |
Livestream
De wedstrijden zijn (betaald) te volgen via Volleyballworld.TV & ViaPlay.com.
