De TeamNL Volleybaldames hebben redelijk zwaar geloot voor het wereldkampioenschap volleybal dat volgend jaar in de Verenigde Staten en Canada wordt gehouden (20 augustus – 5 september). China en Zweden zijn pittige tegenstanders, debutant Zwitserland lijkt op voorhand de zwakste in groep H. Nederland speelt zijn groepswedstrijden in Québec.
Bij de loting waren China en Nederland op voorhand al geplaatst in groep H. Het eerste land dat bij de loting uit de ballenbak werd gevist was Zwitserland, debutant op het WK. Dat land was de laatste ploeg die zich op grond van zijn positie op de wereldranglijst (30) plaatste voor het WK en nipt Roemenië uit het deelnemersveld hield.
Het laatste land dat uit de vissenkom werd getrokken was Zweden en ook die naam ging naar Poule H. De Zweden zijn een niet te onderschatten ploeg met sterspeelster Isabelle Haak. Zweden won afgelopen zomer de European League en schopte het tot de kwartfinales van het laatste EK, waarin het met 3-0 van Turkije verloor. Ook voor Oranje waren de kwartfinales na een nederlaag tegen Polen het eindstation. China is de nummer 7 van de wereld en staat daarmee drie plaatsten hoger dan de Volleybaldames.
De eerste twee van elke groep plaatsen zich voor de knock-outfase van het WK. De speelsteden in de groepsfase zijn Québec, Toronto, Omaha en Orlando.
Aan het WK doen 32 landen mee, verdeeld over acht poules van vier. De finales worden op 6 september gespeeld in Anaheim bij Los Angeles, waar in 2028 ook de olympische finale wordt gehouden. Op het WK in 2027 zijn nog drie laatste tickets voor de Spelen van 2028 te verdienen.
(later meer)

