Op pas haar tweede EK eindigde Mila Konink vandaag met Raïsa Schoon op een gedeelde vijfde plaats. Het duo klopte in Düsseldorf twee favoriete koppels, alvorens een halt te worden toegeroepen door de Oekraïense Hladun/Lazarenko. "We mogen trots zijn."

Vorig jaar speelde de 19-jarige Konink met Desy Poiesz de EK in eigen land. In Düsseldorf maakte ze voor de tweede keer haar opwachting op het grote Europese kampioenschap, nu aan de zijde van Raïsa Schoon. De twee vormen een ‘gelegenheidsduo’, want Katja Stam , de vaste speelpartner van Schoon, is nog aan het terugkomen van een rugblessure. 

Verrassing

Na de poulefase rekenden Konink en Schoon af met Tanja Hüberli/Leona Kernen uit Zwitserland en Dorina en Ronja Klinger uit Oostenrijk, respectievelijk de nummer vier en twee geplaatste teams op dit EK. Hoewel Schoon en Konink nu al maanden samenspelen en steeds beter worden, mocht dat best een verrassing worden genoemd. Vandaag in de kwartfinales was het Oekraïense koppel Maryna Hladun en Tetiana Lazarenko evenwel het eindstation.

Mila konink raisa schoon

Voor hun gevoel had die horde op weg naar de laatste vier achteraf misschien niet het struikelblok moeten zijn. “Nu voelen we nog de teleurstelling, want we hadden in deze wedstrijd kansen die we niet hebben benut, maar na een douche en wat gegeten te hebben, zullen we wel iets meer beseffen dat we trots kunnen zijn”, zei Schoon direct na afloop.

Ze richtte zich vervolgens tot haar teamgenoot. “Ik ben supertrots hoe Mila dit toernooi heeft gespeeld. Ze heeft zich tegen de top van Europa en eigenlijk ook de wereld nadrukkelijk laten zien.”

Vechtlust

Voor Konink zelf was het allemaal nog nauwelijks te bevatten. Ja, ze voelde ook net na de uitschakeling teleurstelling. “Los van het feit dat er vandaag misschien nog iets meer had ingezeten en het altijd zuur is om een toernooi met een verlies af te sluiten, kunnen we terugkijken op een heel mooi toernooi. Met als hoogtepunten de overwinningen in de Round of 24 en 16”, aldus de geboren Zutphense. “Ik ben heel blij met de vechtlust die we hebben getoond, de energie en dat we wedstrijden er toch na moeilijke momenten uit hebben gesleept.”

Mila Konink

Voorlopig spelen Schoon en Konink nog een aantal toernooien samen, zodat Stam zich geleidelijk kan opmaken voor haar terugkeer. Met een fitte Stam hoopt Schoon, die samen al hebben bewezen tot de absolute wereldtop te behoren, later dit jaar aanspraak te kunnen maken op een wildcard voor het WK in Australië. Omdat het duo dit jaar nog te weinig toernooien samen hebben gespeeld, zijn ze daar waarschijnlijk van afhankelijk.

Foto: CEV

Bekijk ook eens

Facebook X WhatsApp LinkedIn