Sliedrecht won vanavond in eigen huis met 3-0 van Friso Sneek waarmee het zicht blijft houden op het kampioenschap. Na de twee eerdere overwinningen van Sneek in de best-of-five reeks om het kampioenschap, konden de Friezinnen zich bij een overwinning vanavond tot kampioen kronen. Sliedrecht liet echter vanavond duidelijk zien dat het nog niet was uitgespeeld en zette een overtuigende 3-0 eindstand op het scorebord (25-14, 26-24, 25-18).

Sterk begin Sliedrecht 
In de wetenschap dat er geen weg meer terug was, en deze wedstrijd gewonnen moest worden, begon Sliedrecht oppermachtig aan de wedstrijd. Bij een stand van 8-7 in het voordeel van de thuisploeg, werd het eerste gat geslagen waarbij Sliedrecht de stand op 13-7 bracht. Dit gat werd vergroot door de risicovolle services van Sliedrecht, waar Sneek maar geen grip op kreeg. Sneek deelde af en toe een prikje uit met een slimme aanval, maar leverde ook meerdere punten in door eigen fouten. Bij een stand van 24-14 werd de eerste set met een strik erom binnengehaald door Sliedrecht na een killblock van Ykema en Van Kerkvoorde (25-14).

Aan de start van de tweede set werden de punten wederom eerlijk verdeeld tot en met een stand van 5-5. Vanaf dat moment leefde Sliedrecht opnieuw op en dwong het trainer Erik Rijtsma bij een stand van 10-6 tot het nemen van een time-out aan de zijde van Sneek. Elke keer als de Friezinnen dreigden in te lopen, eindigde Sliedrecht de twijfel door meerdere punten achter elkaar te scoren. Toch kon Sneek haar stempel drukken in de tweede set; nadat de dames op gelijke hoogte wisten te komen, hadden ze het momentum te pakken en zetten ze de stand op 16-18. Nadat Sliedrecht op haar beurt de stand weer gelijk bracht was het stuivertje wisselen tussen de ploegen. Ook de voorsprong van 20-23 voor Sneek werd weggepoetst door de thuisploeg. Sliedrecht speelde zich vervolgens naar setpoint, en verzilverde deze in de tweede instantie, wat een grote vreugde-uitbarsting opleverde in sporthal De Basis (26-24).

RH200072

Middenaanval
Sliedrecht, dat voorafgaand aan de wedstrijd met zijn rug tegen de muur stond, kon in de derde set de overwinning ruiken. Sneek daarentegen was niet naar Sliedrecht afgereisd om met 3-0 onderuit te gaan en gaf zich niet zomaar gewonnen in de derde set. De uitploeg kreeg gedurende de wedstrijd geen antwoord op de aanvallen over het midden van Sliedrecht, waar meerdere punten op werden gescoord. Het proces van de eerste twee sets herhaalde zich ook in set 3: na een gelijk opgaande start, liep Sliedrecht langzaam uit in score. Daar kwamen onder meer twee aces bij kijken wat de tussenstand op 10-5 bracht. De thuisploeg hield het hoofd koel en liet Sneek op geen moment dichterbij komen. Bij een stand van 18-12 leek het niet meer mis te kunnen gaan voor Sliedrecht, dat haar titelkansen daarmee in leven zou houden. Met een kleinere voorsprong dan gehoopt bereikte Sliedrecht met een stand van 20-18 de big points. Vanaf dat moment liet Sliedrecht geen steek meer vallen en scoorde het vijf opeenvolgende punten. 

Evie van Kerkvoorde sloeg raak, waarmee haar ploeg de 3-0 overwinning pakte (25-18). Met elf gescoorde punten had zij een belangrijk aandeel in de winst van haar ploeg. ‘’Ook na het verlies van zondag wisten we dat er vandaag nog van alles mogelijk was’’, zegt de passer/loper daarover. ‘’We hebben vrij gespeeld en onze taken ontzettend goed uitgevoerd. Op het moment dat we vrij kunnen spelen is dit het resultaat.’’

De overwinning van Sliedrecht betekent dat er een vierde wedstrijd aan te pas moet komen in deze best-of-five reeks om het kampioenschap. ‘’We gaan vol vertrouwen richting vrijdag ‘’, aldus Van Kerkvoorde. Dan wordt om 20.00 uur het vierde duel gespeeld in Sneek. De thuisploeg zal zich bij een overwinning alsnog tot kampioen kunnen kronen. Mocht Sliedrecht dit duel winnen dan wordt er een beslissend duel gespeeld op 3 mei. 

Foto: Ronald Hoogendoorn

Bekijk ook eens

Facebook X WhatsApp LinkedIn