Friso Sneek won dit weekend voor het eerst sinds het behalen van het kampioenschap op 2 mei 2025 een wedstrijd. Daarmee komt de club los van de laatste plaats; die wordt overgedragen aan Draisma Dynamo. Verder werd Utrecht kinderlijk eenvoudig opzijgezet door Apollo. In de Eredivisie Mannen waren er weinig verrassingen: Orion blijft ongeslagen.
Sneek naar zesde plek
Een reprise van de meest recente edities van de Bekerfinale en de Supercup uitte zich op zaterdagavond in de strijd om de laatste plaats. Sneek ontving namelijk de dames van Dynamo in de Sneker Sporthal. Daarin zette de thuisploeg meteen koers naar de eerste overwinning van dit seizoen door met set 1 en set 2 aan de haal te gaan (25-14, 26-24). Het doek leek te vallen voor Dynamo toen het in de derde set lang tegen een achterstand van zeven punten aankeek. Maar de ploeg van Erwin Sikkema toonde veerkracht en draaide de set eigenhandig om (22-25). De opmars van de bezoekers bleek echter tijdelijk. Sneek liet zich in de vierde set niet opnieuw van de wijs brengen (25-14). Daarmee vierden de Friezinnen na afloop hun eerste succesje van het seizoen. Rixt van de Wal was in vorm en scoorde als diagonaal veertien punten in dit duel.
Sliedrecht blijft winnen
Voor Sliedrecht hangt er heel het seizoen al geen vuiltje aan de lucht. Ook SOMAS/Activia kon daar dit weekend geen verandering in brengen. De Brabanders hadden in eigen huis weinig in te brengen tegen het spel van Sliedrecht. Alleen in de tweede set wisten de dames uit Sint Anthonis het lang spannend te houden. Sliedrecht is nog altijd koploper (17-25, 24-26, 15-25).
In Assen ging het alle kanten op, maar CRAFT Sudosa kwam als winnaar uit de strijd. Die overwinning werd de Drentenaren niet zomaar in de schoot geworpen. Lang leek het er namelijk op dat Peelpush er met de winst vandoor ging. Met een 2-0 voorsprong in sets (23-25, 16-25) zaten de Limburgers op rozen. De uitploeg verloor sindsdien echter steeds meer de controle in de wedstrijd. Sudosa bracht de stand in sets op gelijke hoogte (25-21, 25-18). In de beslissende set werd Peelpush meteen met de rug tegen de muur gezet. Sudosa maakte de comeback compleet (15-10).
Utrecht overrompeld
De opvallendste wedstrijd van het weekend speelde zich af in Borne waar VV Utrecht op bezoek kwam bij Apollo 8. De twee - op het oog - aan elkaar gewaagde tegenstanders maakten er allesbehalve een spannende wedstrijd van. Na een gelijkwaardige eerste set, die in het voordeel van de thuisploeg eindigde (25-22), werd Utrecht in de twee daaropvolgende sets volledig overrompeld. De Domstedelingen hadden de grootste moeite met de service van Lotte Wissink. Wanneer de Utrechters de bal wél konden opvangen, kregen ze al snel te maken met een ijzersterk Twents blok. De ploeg onder leiding van Anne Meijnderts kwam niet verder dan zeven punten in de tweede set. Het uitspelende team oogde daarmee gebroken bij aanvang van de derde set, want opnieuw kregen ze geen grip op hun tegenstander. Apollo besliste de wedstrijd in drie sets en blijft daarmee tweede in de competitie staan (25-11).
| Friso Sneek - Draisma Dynamo | 3-1 |
| Apollo 8 - Meerdervoort VV Utrecht | 3-0 |
| CRAFT Sudosa - Peelpush | 3-2 |
| SOMAS/Activia - Sliedrecht Sport | 0-3 |
SSS onderuit
Bij de heren blijft Simplex SSS ook na dit speelweekend nog altijd steken op nul overwinning dit seizoen. Aan de andere kant van dat spectrum bevindt zich tegenstander Orion, dat als enige team uit de competitie nog ongeslagen is. De ploeg uit Doetinchem voorkwam in het duel met SSS ternauwernood dat er een setje bij ze werd afgesnoept. De Barnevelders kregen een setpoint maar verzilverden deze niet (27-29). Ook de twee daaropvolgende sets waren een prooi voor de lijstaanvoerder (17-25, 13-25).
Bovenin meedraaien
In strijd om plek twee deden Dynamo en Lycurgus goede zaken dit weekend. Dynamo liet directe concurrent Sliedrecht de hielen zien en zette een 3-1 eindzege op het scorebord neer (25-18, 15-25, 22-25, 18-25). Yvo Lunsing kroonde zich tot de belangrijkste man op het veld. De diagonaal aan Apeldoornse zijde was goed voor negentien punten. De tweede plek is daarmee voor Dynamo.
Vlak daaronder, op de derde plek, duikt Lycurgus op. In een duel tegen Prima Donna Kaas Huizen verloren ook de Groningers hun eerste set (14-25). Lycurgus wist zich echter al snel terug in de wedstrijd te vechten. In de tweede set kon Huizen lang meekomen met het niveau van zijn tegenstander, maar was Lycurgus tijdens de big points het sterkst (25-19). In de twee daaropvolgende sets viel de beslissing al eerder (25-18, 25-17). Zo blijft PDK Huizen hangen op één overwinning, die in de eerste speelronde werd behaald. De club uit Noord-Holland staat momenteel zesde.
Vijfsetter in Roermond
In het rechterrijtje namen Numidia VC Limax en Scherp in Packaging ZVH het tegen elkaar op en dat eindigde in een vijfsetter. De eerste set nam Limax de touwtjes in handen en zorgde Petersson met zijn serve voor een voorsprong die niet meer in te halen was (25-20). Tijdens de tweede set won ZVH na een spannende slotfase, waarna Limax de set daaropvolgend weer won. Door een slordige eindfase van de vierde set aan de kant van Limax, kon ZVH er een vijfde set uitslepen. Deze laatste set won Limax en stelt daarmee de vijfde plaats vast. ZVH is met het behalen van een punt van de nul af en deelt nu de laatste plek met Simplex SSS.
| Sliedrecht Sport - Draisma Dynamo | 1-3 |
| Lycurgus Groningen - Prima Donna Kaas Huizen | 3-1 |
| Simplex SSS - Orion Stars | 0-3 |
| Numidia VC Limax - Scherp in Packaging ZVH | 3-1 |

