Katja Stam en Raïsa Schoon gaan om 17.00 uur strijden om de gouden medaille op het Elite16-toernooi in Kaapstad. In de halve finale wisten ze Sandra Ittlinger en Anna-Lena Grüne uit Duitsland met 2-0 (21-14, 21-19) te verslaan.

Ondanks een nederlaag in de Round of 12 wisten Ittlinger en Grüne zich als ‘Lucky Losers’ alsnog te plaatsen voor de kwartfinales. Daar speelden ze de langstdurende partij van de dag, die ze uiteindelijk na drie sets (17-21, 21-17, 11-15)  wonnen van de Amerikaanse Corinne Quiggle en Chloe Loreen.

Stam en Schoon bereikten de halve finale juist via de kortste kwartfinale van het toernooi. In een half uur tijd rekenden ze in twee sets (21-18, 21-16) af met de als tweede geplaatste Valentina Gottardi en Reka Orsi Toth uit Italië.

Nederland pakte de eerste set met overtuiging (21-14), maar moest in de tweede set al snel in de achtervolging. Een achterstand van vier punten werd uiteindelijk weggewerkt en met 21-19 waren het Stam en Schoon die in een plek in de finale veroverden. Een sterke prestatie van het duo, dat in Kaapstad pas hun vierde toernooi samen speelt sinds de blessure van Stam.

In de finale nemen ze het op tegen de Duitsers Svenja Muller en Cinja Tillmann, die in de andere halve finale wonnen van Tina Graudina en Anastasija Samoilova uit Letland.


Programma

DagTijd (NL) Teams
Zo 26 oktober17:00uMüller/Tillmann (GER) - Stam/Schoon

Livestream
De wedstrijden zijn (betaald) te volgen via Volleyballworld.TVViaPlay.com.

Foto: FIVB

Bekijk ook eens

Facebook X WhatsApp LinkedIn