Na een winderige kwalificatiedag met spannende duels begonnen vandaag de beste 16 teams per gender aan het hoofdtoernooi van het NK beachvolleybal. Onder de stralende zon en voor volle tribunes ontvouwde zich een schitterende dag met zelfs een verrassende stunt in het damestoernooi.

De stunt kwam op naam van gelegenheidsduo Noa Sonneville en Esmee Radstake. Sonneville, normaal gesproken een duo met Brecht Piersma, trof in de kwartfinale haar oude trainingsmaatjes Raïsa Schoon en Mila Konink, één van de favorieten voor de titel. In een verrassend eenzijdig duel namen Sonneville en Radstake het heft in handen en verzekerden zich met 17-21 en 15-21 van een plek in de halve finale. Daarin wacht hen een ontmoeting met Desy Poiesz en Lisa Luini. De tweede halve finale gaat tussen Wies Bekhuis/Emi van Driel en van Leanne Vegten/Jill de Groot. 

Topteams mannen doen wat ze moeten doen
Bij de mannen leek er bijna een stunt in de maak. Cain van Hal en Mart van Werkhoven pakten brutaal de eerste set tegen Ruben Penninga en Matthew Immers. Het BTN-duo herstelde zich echter overtuigend: met 21-9 in de tweede set en 15-13 in de beslissende derde sleepten zij alsnog de winst binnen en daarmee een ticket voor de halve finale. Daarin treffen ze Steven van de Velde en Dirk Boehlé. Een mooie clash, daar waar Immers en Van de Velde vorig jaar nog samen het veld deelden. De andere halve finale gaat tussen topfavorieten Stefan Boermans/Yorick de Groot en Leon Luini/Yannick Verberne. 

Finaledag
Morgen begint het programma in Scheveningen om 10.30 uur met de halve finales. Vanaf 12.30 uur wordt gestreden om het brons. Om 15.00 uur beginnen de finales en wordt duidelijk wie zich Nederlands Kampioen Beachvolleybal 2025 mag noemen. De toegang is gratis.

Programma halve finales

DagTijdTeams
Zo 24 augustus10.30 uurImmers/Penninga - Van de Velde/Boehlé
Zo 24 augustus10.30 uurBoermans/De Groot - Luini/Verberne
Zo 24 augustus11.30 uurSonneville/Radstake - Poiesz/Luini        
Zo 24 augustus11.30 uurVan Driel/Bekhuis - Van Vegten/De Groot

Livestream
Alle wedstrijden zijn live te volgen via de livestream op YouTube.

Foto: Conny Kurth

Bekijk ook eens

Facebook X WhatsApp LinkedIn