Vijf Nederlandse beachvolleybalduo’s komen deze week in actie op het Challenge-toernooi in Polen. Vier teams hebben al een ticket voor het hoofdtoernooi op zak, Lisa Luini en Desy Poiesz strijden woensdag in de kwalificaties om een plek in het hoofdtoernooi.

Immers en Luini vormen gelegenheidsduo
Bij de mannen komt Matthew Immers dit toernooi in actie met Leon Luini, omdat hun vaste partners Ruben Penninga en Yannick Verberne nog herstellende zijn van blessures. Het gelegenheidsduo begint hun campagne donderdag in het hoofdtoernooi. 

De concurrentie in Polen is stevig, met deelname van de Zweedse olympisch kampioenen David Åhman en Jonathan Hellvig en de Duitse olympisch zilveren medaillewinnaars Nils Ehlers en Clemens Wickler.

Grote Nederlandse inbreng in damestoernooi
Bij de dames is Nederland rijk vertegenwoordigd met vier koppels, waarvan er drie al zijn geplaatst voor het hoofdtoernooi. Raïsa Schoon speelt daar opnieuw samen met Mila Konink. De twee vormen sinds kort een duo, omdat Katja Stam kampt met een rugblessure. Op het Challenge-toernooi in Alanya eindigden ze als negende, in Polen hopen ze een stap verder te komen.

Ook Emi van Driel en Wies Bekhuis maken hun opwachting. Zij kwamen op het hoogste niveau, de Elite16 in Brasilia, tot een knappe vierde plaats. In Polen gaan ze op jacht naar hun eerste medaille van het seizoen op de Tour. Noa Sonneville en Brecht Piersma zijn eveneens zeker van het hoofdtoernooi. Na twee gouden medailles op de Eredivisie Beach eerder deze maand zijn ze klaar om zich met internationale topteams te meten.

Lisa Luini en Desy Poiesz komen woensdag in actie in de kwalificaties.

Programma & livestream
Het speelschema wordt vandaag gepubliceerd op de website van de Beach Pro Tour. Alle wedstrijden zijn live te volgen via een betaalde livestream van Volleyballworld TV.

Foto: FIVB

Bekijk ook eens

Facebook X WhatsApp LinkedIn