Met twee wedstrijden tegen Bulgarije sluiten de TeamNL Volleybaldames zaterdag en zondag de aanloop naar het EK in Azerbeidzjan af. Bondscoach Felix Koslowski neemt dezelfde vijftien speelsters mee naar Groningen die hij bij de finaleweek van de Nations League in Macau tot zijn beschikking had.

Bulgarije is de laatste jaren wat weggezakt op het wereldtoneel (31ste op de wereldranglijst) maar bouwt succesvol aan een nieuwe lichting. Het Onder 19-team werd in 2025 wereldkampioen en uit die generatie breken nu langzaam de nieuwe sterkhouders door.

Uit die ploeg is de talentvolle diagonaal Iva Dudova, die bij het Turkse Eczacıbaşı speelt, inmiddels al naar de A-ploeg doorgestroomd.

Ook leunt Bulgarije nog op de ervaring van passer/loper Miroslava Paskova (30) en midden Nasya Dimitrova (33) en is de 25-jarige topscorer Aleksandra Milanova een belangrijke kracht in de ploeg van coach Marcello Abbondanza uit Italië.

Net als Nederland bereidt ook Bulgarije zich voor op het EK. Het Bulgaarse team stuit in de groepsfase in Tsjechië op het thuisland, Oostenrijk, Griekenland, Servië en Oekraïne.

Koslowski maakt na het TeamNL XL weekend in Groningen zijn selectie voor het EK bekend en dan zal waarschijnlijk nog één speelster afvallen voor de reis naar Baku, waar Nederland het opneemt tegen Azerbeidzjan, België, Portugal, Roemenië en Spanje.

Voor de twee wedstrijden van de Volleybaldames in Martiniplaza zijn nog kaarten beschikbaar. Wie niet naar Groningen kan komen, hoeft niets te missen: beide duels zijn live te volgen via volleybal.nl/livestreams.

Selectie:

Spelverdelers: Britt Bongaerts, Sarah van Aalen. Passer/lopers: Jolien Knollema, Marrit Jasper, Laura Jansen, Iris Vos, Jet Kok. Diagonaal: Elles Dambrink, Nicole van de Vosse. Midden: Indy Baijens, Marije ten Brinke, Britte Stuut, Suus Gerritsen. Libero’s: Florien Reesink, Hester Jasper.

Foto: Foto Hoogendoorn

Bekijk ook eens

Facebook X WhatsApp LinkedIn