Een ritje met de auto, of urenlang in het vliegtuig? Na het het internationale seizoen zijn de Lange Mannen die het EK hebben gespeeld weer naar hun club, veelal in het buitenland, vertrokken. De meeste bleven in Europa, maar ook in Azië kun je ze vinden.

Duitsland

Komend seizoen hebben onze Oosterburen weer bezoek vanuit Nederland. Twee spelers van de TeamNL Lange Mannen spelen in de Bundesliga. Spelverdeler Joris Berkhout bleef in Duitsland, maar hij verruilde SWD Powervolleys Düren voor VfB Friedrichshafen. Tom Koops begon aan een nieuw avontuur. De passer-loper was vorig seizoen actief in Frankrijk, maar heeft zich voor dit seizoen aangesloten bij Berlin Recycling Volleys.

België

Bij onze Zuiderburen kleurt de competitie ook een beetje oranje. Drie Nederlandse spelers zijn er actief; voor twee van hen is België al bekend terrein. Yannick Bak maakte een overstap binnen de competitie en ging van Tectum Achel naar Decospan VT Menen. Net zoals Bak maakte Beau Wortelboer een switch binnen België. Hij vertrok bij Lindemans Aalst en ging naar Volley Haasrode Leuven. Alek Aleksov stak vanuit Nederland (Dynamo) de grens over en komt uit voor Tectum Achel.

De Europese grootmachten

In de Italiaanse competitie keerde Sil Meijs terug naar Modena. Hij was afgelopen seizoen op huurbasis bij Maaseik in België actief, maar mag nu in de Serie A1 zijn kunsten vertonen. Hij begon bij Modena in zijn eerste jaar als spelverdeler, maar maakt nu al enkele jaren naam als diagonaal. Voor die positie heeft Modena hem ook teruggehaald. Fabian Plak is dit seizoen in Polen te vinden. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle is zijn nieuwe club, dat in het recente verleden als grote spelers onder contract had, zoals Bartosz Kurek, Nimir en Erik Shoji. 

Zuidelijker

Frankrijk begroette enkele 'nieuwe' Lange Mannen. Bennie Tuinstra speelde eerder al eens in Frankrijk en is er dit seizoen teruggekeerd en tekende bij Saint-Nazaire VB Atlantique. Siebe Korenblek debuteert in de Franse competitie, hij staat onder contract bij Alterna Stade Poitevin. Wie nog wat verder afzakt naar het zuiden en Portugal aandoet, kan in Lissabon Twan Wiltenburg aan het werk zien. Hij werd ingelijfd door de Portugese topclub SL Benfica.

Nóg verder

Nog verder weg, maar nog wel in Europa vond Markus Held een nieuwe club. De spelverdeler verruilde Nederland voor het zonnige Cyprus waar Anagennisi Deryneias VC hem binnenhaalde.

Aan de andere kant van de wereld

Michiel Ahyi is de onbetwiste winnaar als het gaat om de ver-van-huis-trofee. Hij verliet Zuid-Korea en tekende een contract bij Taoyuan Leopards. Hij is in de in Taiwan Professional Volleyball League te bewonderen.

Twee internationals die in Finland de oranjekleuren verdedigden, zijn dit seizoen 'gewoon' in Nederland. Libero Jeffrey Klok en passer/loper Youri Ebbelaar verkasten naar Orion Stars, dat mede door hun komst ook dit seizoen de grote favoriet in de Eredivisie is.

Veel andere spelers van de longlist 2026 kozen ook dit seizoen voor een buitenlands avontuur. Naast de hierboven genoemde landen kunnen Turkije, en Roemenië worden aangevinkt.

Bekijk ook eens

Facebook X WhatsApp LinkedIn