Katja Stam en Raïsa Schoon zijn als tweede geëindigd op het Elite16-toernooi in Kaapstad. In een spannende finale moesten de Nederlanders met 2-0 (21-17, 25-23) hun meerdere erkennen in het Duitse duo Svenja Müller en Cinja Tillmann. De zilveren medaille betekent hun tweede podiumplek op rij.
De eerste twee punten van de finale gingen naar Duitsland en hoewel Stam en Schoon meerdere keren op gelijke hoogte met hun tegenstanders kwamen, lukte het niet om de leiding over te nemen. Vier opeenvolgende Duitse punten gaven Müller en Tillmann een comfortabele marge in de slotfase van de eerste set. De Nederlandse vrouwen konden de opgelopen schade niet meer herstellen en verloren de set met 21-17.
Spanning in set twee
Een bal van Stam die nipt uit ging, gaf de Duitsers voor het eerst een voorsprong van twee punten (8-6) in de tweede set, maar de Nederlanders kwamen richting het midden van de set langszij. Twee Duitse fouten en een ace van Schoon zorgden voor een 13-16 voorsprong, waarmee het momentum tijdelijk kantelde.
Toch wisten Müller en Tillmann het initiatief opnieuw te grijpen. Een ace op de achterlijn bracht de stand op 18-18, waarna een fout van Stam Duitsland weer op voorsprong zette. Beide teams kregen kansen om de set te pakken, maar het waren uiteindelijk de Duitsers die het duel wisten te beslissen. Een overpass aan Nederlandse zijde werd genadeloos afgestraft: 25-23.
Tweede medaille op rij
Stam en Schoon mogen terugkijken op een geslaagd toernooi. De zilveren medaille is hun tweede podiumplek sinds de terugkeer van Stam, die in september na een blessure weer op het zand verscheen. Drie weken geleden wonnen ze goud op Challenge-niveau, nu keren ze terug op het podium op het hoogste niveau van de Beach Pro Tour.
Vertrouwen
Met deze medailles op zak kunnen de Nederlanders met vertrouwen uitkijken naar het wereldkampioenschap beachvolleybal, dat van 13 tot en met 23 november plaatsvindt in het Australische Adelaide.
