Slechts een set heeft Congliano, de club van Robin de Kruijf, hoeven afstaan in de groepsfase van de Champions League. Met zes gewonnen wedstrijden heeft de wereldkampioen van 2019 zich als eerste geplaatst voor de kwartfinales. Bij de mannen is het Aalst van Twan Wiltenburg uitgeschakeld, maar in de laatste wedstrijd was er nog wel een mooie rol voor de Nederlandse middenman weggelegd.

Het tweede toernooi in de groepsfase van de Champions League werd voor Robin de Kruijf afgewerkt in het Franse Nantes. Tijdens het eerste toernooi in Italië had de kampioenenploeg van Conegliano al flink huisgehouden, tegenstanders Nantes, Kamnik en Fenerbahce werden daar met 3-0 verslagen. In Frankrijk leek het lange tijd dezelfde kant op te gaan.

Op dinsdag won Conegliano zonder de inzet van de sterren Paola Egonu, Kimberly Hill en Robin de Kruijf al eenvoudig van Kamnik, het werd wederom 3-0. Op woensdag konden de sterren alvast opwarmen voor het toetje van de donderdag toen de Turkse grootmacht Fenerbahce de tegenstander was. Tegen thuisploeg Nantes ging het moeizamer dan verwacht. De Françaises vochten vooral in de derde set nog hard. Ze maakten een 18-23 tussenstand goed, maar moesten toch capituleren met 24-26. Spelverdeelster Joanna Wolosz werd terecht verkozen tot meest waardevolle speelster, eens te meer bleek zij een magiër met fluwelen handjes te zijn. De Kruijf scoorde zes keer.

Conegliano blijft toch ongeslagen
De grote clash kwam op donderdag tegen de nummer 2 uit de poule. Waar Conegliano in de eerste ontmoeting in december nog eenvoudig met 3-0 won, was de verwachting dat het deze keer anders zou gaan. Fenerbahce was gegroeid en had een nieuwe aanwinst: de Amerikaanse Kelsey Robinson, een oud-speelster van Conegliano.

Het verschil in deze wedstrijd werd gemaakt door Paola Egonu. Eind eerste set schudde zij aan de boom en zorgde er bijna persoonlijk voor dat de set werd binnengehaald. In de tweede set kwam Fenerbahce sterk opzetten, zij pakten de enige set af van Conegliano in deze groepsfase van de Champions League. Ze konden in de derde set nog een mooie voorsprong koesteren, maar met De Kruijf aan service werd het verschil snel teruggebracht.

Conegliano draaide de set om en won met 25-21. In de vierde set was de hegemonie weer terug en versloeg de Italiaanse formatie van coach Daniele Santarelli Fenerbahce met 25-17. De Kruijf was goed voor 13 punten, waaronder vier blocks en een ace. Paola Egonu sloeg 28 punten bij elkaar en werd tot MVP gekozen. Bekijk hieronder de highlights van de wedstrijd van De Kruijf.

Conegliano is daarmee groepswinnaar in Poule B en verzekerd van een plek in de kwartfinales. Ze moeten nu afwachten wie ze daar treffen, de andere vier poules worden volgende week afgerond. De overige Nederlandse speelsters komen dan in actie. De vijf poulewinnaars plaatsen zich direct voor de laatste acht, de drie beste nummers 2 voegen zich daar nog bij. De loting is op 12 februari om 12.00 uur.

Twan Wiltenburg
Bij de mannen wist Lindemans Aalst, het team van Twan Wiltenburg, eigenlijk van tevoren al dat zij kansloos zouden zijn op een plekje in de kwartfinales. In het Poolse Belchatow troffen ze grote namen als Fenerbahce (TUR), Skra Belchatow (POL) en Kedzierzyn-Kozle (POL).

In de eerste ontmoeting van dinsdag tegen Fenerbahce wilde het niet lukken. In het eerste toernooi was dit nog een vijfsetter geworden, nu was de Turkse formatie duidelijk met 3-0 te sterk. Wiltenburg viel in de tweede set in en startte de derde, hij maakte twee punten.

In de tweede wedstrijd kwam Wiltenburg niet in actie, zijn team won de eerste set, maar moest daarna de zege aan Belchatow laten. Donderdag speelde Wiltenburg tegen Kedzierzyn-Kozle de gehele wedstrijd en maakte hij 11 punten. Een daarvan was een blok, de overige tien scoorde hij in de aanval waarmee hij tekende voor een percentage van 83 %, heeft hoogste van die avond voor zijn team. De Polen wonnen met 3-1.

Daarmee zit het Europese toernooi erop voor Aalst, zij eindigen puntloos onderaan in Poule A. Kedzierzyn-Kozle bleef ongeslagen en plaatst zich voor de kwartfinales, Skra Belchatow maakt nog kans om als tweede door te gaan. De overige poules worden tussen 9 en 11 februari gespeeld, Nimir Abdelaziz en Thijs ter Horst maken een goede kans zich te plaatsen bij de laatste acht.

Foto: CEV

Bekijk ook eens

Facebook X WhatsApp LinkedIn