Vandaag begint in Leuven een Future-toernooi, met zes Nederlandse teams aan de start. Drie van hen zijn nog niet verzekerd van een plek in het hoofdtoernooi en proberen zich vandaag via twee kwalificatierondes te plaatsen.

Voor Lisa Luini en Desy Poiesz is het Belgische zand vertrouwd terrein. Het duo behaalde vorig jaar zilver in Leuven en behoort dit jaar opnieuw tot de kanshebbers op het podium. De grootste concurrentie komt mogelijk uit eigen land: Noa Sonneville en Brecht Piersma zijn het als eerste geplaatste duo in Leuven.

Voor Trijntje Veerbeek en Esmee Radstake start het toernooi vandaag in de kwalificaties. Ze zijn vrijgesteld van de eerste speelronde en nemen het in de tweede kwalificatiewedstrijd op tegen de winnaar van het duel tussen Amanda Harnett/Ruby Sorra (Canada) en Piper Ferch/Kelly Belardi (Verenigde Staten). Mexime van Driel en Kirsten Bröring moeten direct aan de bak. Hun eerste tegenstanders zijn het Japanse duo Yu Okuno en Nayu Motomura. Bij winst wacht daarna nog een tweede kwalificatiewedstrijd voor een plek in het hoofdtoernooi.

Bij de mannen is Nederland vertegenwoordigd door twee teams. Mart van Werkhoven en Thijmen Heemskerk beginnen direct in het hoofdtoernooi. Bram van der Wel en Joran Maurice proberen zich via de kwalificaties aan te sluiten. Hun eerste tegenstanders zijn Stavros Ntallas en Dimitrios Chatzinikolaou uit Griekenland.

De komende dagen strijden de teams in Leuven om rankingpunten en een plek op het podium. De finales staan gepland op maandag, de nationale feestdag van België.

Programma

DagTijdTeams
Vr 18 juli9.45 uVan Driel, M./Bröring - Okuno/Nayu (JAP)
Vr 18 juli12.00 uNtallas/Chatzinikolaou (GRE) - Van der Wel/Maurice
Vr 18 juli15.30 uVeerbeek/Radstake - TBD
Foto: FIVB

Bekijk ook eens

Facebook X WhatsApp LinkedIn