Jong Oranje U18 meisjes heeft dankzij een knappe 3-2 overwinning op Spanje een grote kans op het bereiken van de laatste vier van het WEVZA-toernooi in Italië en daarmee nog zicht op rechtstreekse plaatsing voor het EK.
Na de eerste verloren wedstrijd tegen België stond voor Nederland U18 vanavond de belangrijke wedstrijd tegen Spanje op het programma, die hoogstwaarschijnlijk ook om de tweede plaats in de poule zou gaan.
De wedstrijd tegen Spanje ging op en neer en dat was terug te zien in de setstanden van de eerste vier sets. Nadat Spanje de eerste had gewonnen (20-25), was het drie sets lang stuivertje wisselen. Dus kwam het aan op een vijfde set. Daarin sloeg Nederland halverwege een gat van een paar punten en dat liet de ploeg van coach Ivo Munter niet meer dichten. In de slotfase drukte topscorer Vera van der Groot (20 punten) zowel aan serve als in de aanval nog even haar stempel op de wedstrijd. Met een foutservice aan Spaanse kant eindigde het duel in Nederlands voordeel (20-25, 25-19,17-25, 25-18, 15-12).
Laatste vier
Morgen speelt België in Foggia nog tegen Spanje. Als onze zuiderburen die wedstrijd volgens verwachting winnen, dan zit Nederland zeker bij de laatste vier. Anders wordt het rekenen. In de andere poule lijken Frankrijk en Italië op weg naar de halve finales. De winnaar van deze eerste kwalificatieronde plaatst zich rechtstreeks voor het EK. De overige halve-finalisten zijn al zeker van de tweede kwalificatieronde.
De wedstrijden van het WEVZA-toernooi in Foggia zijn via YouTube live te zien.
De Jongens U18 spelen deze week hun eerste EK-kwalificatietoernooi in Portugal. Gisteren werd met 3-1 verloren van Frankrijk, vanavond speelt de ploeg tegen thuisland Portugal.
