Nigella Negenman en Floor Hogenhout hebben zich geplaatst voor de halve finale van het EK beachvolleybal U22. Het Nederlandse duo rekende vandaag af met koppels uit Estland en Noorwegen en bleef daarbij zonder setverlies. Morgen strijden Negenman en Hogenhout om een plek in de finale.
Keira Liina Lukas en Sandra Lepp vormden in de achtste finale geen serieuze bedreiging voor de Nederlanders. Negenman en Hogenhout liepen eenvoudig weg bij hun Estse tegenstanders en boekten met 21-11 en 21-2 een zeer overtuigende overwinning.
In de kwartfinale kreeg het Nederlandse koppel meer tegenstand. Tegen de Noorse Sofia Mol en Julia Tennøy moesten ze harder werken voor de punten, maar ook dit keer bleven Negenman en Hogenhout zonder setverlies. Met 21-15 en 21-18 veroverden ze een plek in de halve finale.
Daarin wacht morgen een ontmoeting met de Tsjechische zussen Katerina en Anna Pavelková. Zij veroverden vorig jaar de zilveren medaille op het EK U22. De andere halve finale gaat tussen de Spaanse Sofía Izuzquiza en Adriana Serrano Ferro en het Letse duo Līva Ēbere en Deniela Konstantinova.
Van der Wel en Bezemer uitgeschakeld
Voor Bram van der Wel en Mica Bezemer eindigde het EK U22 vandaag in de achtste finale. Net als een week geleden op het WK U20 slaagden de Nederlanders er niet in om de kwartfinales te bereiken. De Zwitserse Daniel Allemann en Mathis Kälin waren met 2-0 te sterk. Van der Wel en Bezemer boden in beide sets goed weerstand, maar trokken met 21-18 en 23-21 uiteindelijk aan het kortste eind.
Programma
| Dag | Tijd | Teams |
| Zo 13 sep | 13.00 u | Negenman/Hogenhout - Pavelková, K./Pavelková, A. (CZE) |
Livestream
De wedstrijden zijn live te volgen op de YouTube-pagina van CEV Volleyball.
