De Nederlandse Zitvolleybaldames en Zitvolleybalheren spelen dit weekend het Dutch Tournament in Assen. Het toernooi speelt zich af van 4 t/m 6 juli. In totaal doen er elf verschillende landen mee aan het toernooi.

Zowel de TeamNL Zitvolleybaldames als de TeamNL Zitvolleybalheren hebben al een toernooi achter de rug. De dames kwamen uit in de Golden Nations League en eindigden daarin op een vijfde plaats. Voor de heren ging het om deelname aan de Silver Nations League. Daarin eindigden ze als vierde.

Voorbereiding op EK
Voor de Nederlandse Zitvolleybaldames start het toernooi op vrijdag met een duel tegen Canada. Later die dag neemt Oranje het op tegen Italië. In de Golden Nations League was Italië Nederland in een 3-0 overwinning de baas. De tweede speeldag neemt Nederland het op tegen Amerika en Frankrijk. De tegenstander van Nederland op zondag is afhankelijk van de klassering in de poulefase. De finale van het toernooi is op diezelfde dag om 16.00 uur.

Op 28 juli staat het EK op het programma voor de Nederlandse Zitvolleybaldames. Bondcoach Hong Zhao ziet het Dutch Tournament als een mooie kans voor Oranje om zich te meten met de wereldtop: ‘’Het is een belangrijk moment in de voorbereiding richting het EK. We kunnen aan ons eigen publiek laten zien dat we gegroeid zijn, zowel in ons spel als in onze mentale kracht.’’

Het Nederlandse Zitvolleybalteam kent een aantal wijzigingen in de selectie ten opzichte van de Golden Nations League. Meie Visser is nieuw in Oranje en zal voor het eerst deelnemen aan een toernooi met Nederland. Anne Raben is ook van de partij in Assen. Zij keert als oud-speelster terug in het team.

‘’We zijn ons flink aan het ontwikkelen met het damesteam. We proberen door te scouten meer inzicht te krijgen in onze tegenstanders, maar ook in onszelf. Ik ben erg benieuwd naar de kwaliteit van andere landen en wat wij daartegen kunnen laten zien’’, laat aanvoerder Renske den Haan weten.

Renske den Haan
  Meie Visser
Roos Broers
Marit Holleeder
Paula List- Talman
Sanne Dubbelink
Emma Duiveman McEwan
Wietske van Halteren-Terpstra
Sanne Westenberg
  Anne Raben

Gezonde spanning
De Zitvolleybalheren kwamen vorige week nog in actie tijdens de Silver Nations League en nemen vanaf 28 juli deel aan het EK. Ook dit weekend mag Oranje aan de slag tijdens het Dutch Tournament. Nederland speelt direct drie wedstrijden op vrijdag. Dat begint met een duel tegen Amerika. Later die dag treffen de Zitvolleybalheren Turkije. Zij eindigden vorige maand vijfde in de Golden Nations League. De vrijdag wordt voor Nederland afgesloten met een duel tegen Japan. Hoe de zaterdag en de zondag eruit gaan zien wordt bepaald op basis van de resultaten in de groepsfase. 

Ook de herenselectie kent een aantal wijzigingen ten opzichte van het laatste toernooi. Zo gaven Arjan Verschuur en Loek Hendrikx aan zich weer te voegen bij Oranje. Gezonde spanning heerst er bij Verschuur. ‘’Maar ik heb er vooral heel veel zin in. Ik hoef nooit gemotiveerd te worden, maar na het zien van de Silver Nations League heb ik nog extra veel zin om van waarde te zijn voor het team.’’

Bowen de Haas
Tom Poortman
Reza Nasari Zade
Dino Delic
  Loek Hendrikx
Thijs van den End
Edwin van den Broek
Ward Goethals
Alex Villagran
Robert-Jelle Breunesse
Robin van Zevenbergen
Robin van Damme
Roy Hulzebosch
Mark Koning
  Arjan Verschuur

Gratis toegang
Het toernooi vindt plaats in de Stadsbroekhal in Assen. Toegang tot het Dutch Tournament is gratis. Meer informatie over de speellocatie vind je op deze pagina. Het is ook mogelijk om de wedstrijden via de livestreams te volgen. Dat kan op deze pagina. 

Foto: Ronald Hoogendoorn

Bekijk ook eens

Facebook X WhatsApp LinkedIn