Nimir Abdel-Aziz en Dick Kooy hebben met hun club Ziraat Bankkart Ankara ‘brons’ gewonnen in de Champions League. Nimir trok vandaag in de met 3-2 gewonnen kleine finale tegen PGE Projekt Warszawa persoonlijk zijn ploeg over het ‘dode punt’ heen.
Zaterdag hadden de Turken in Turijn met 3-1 verloren van het Poolse Warta Zawiercie en daarmee ging voor Ziraat Bankkart en Nimir, ondanks zijn 27 punten in die wedstrijd, de droom om voor het eerst de Champions League te winnen in rook op.
Een dag later moesten de ploeg van Nimir en de andere verliezend halve-finalist, PGE Projekt Warszawa, de motivatie vinden voor de strijd om plek drie.
Lot in handen van Nimir
De Polen leken die motivatie als eerste te hebben gevonden, maar het werd stuivertje wisselen tot aan de tie-break. Daarin legden de Turken hun lot in handen van Nimir, die niet teleurstelde. Met zes van de 15 punten – en een totaal van 37 punten - had hij een groot aandeel in de 3-2 overwinning. Kooy kwam er bij Ziraat enkele keren in voor de blokkering.
Voor Ziraat Bankkart was het de eerste keer dat het een medaille pakte in de Champions League. De eerste titel ooit voor een Turkse club is evenwel voor minimaal een jaar uitgesteld.
'Niet opgegeven'
“Je wil deze wedstrijd eigenlijk niet spelen, want je komt hier om de finale te spelen en de titel te winnen", aldus Nimir na afloop. "Maar het is natuurlijk altijd beter om je laatste wedstrijd te winnen. We waren moe, ook zeker mentaal, maar we hebben niet opgegeven. Het is voor de club de eerste medaille in de Champions League en weer een stap omhoog. Ze willen iets opbouwen. Hopelijk gaat het volgend jaar nog iets beter.”
De finale tussen Warta Zawiercie en het Italiaanse Perugia werd een prooi voor de Italianen. De eindstrijd nam slechts drie sets in beslag.

