De Nederlandse zitvolleybalploegen hebben zich vandaag geplaatst voor de kwartfinales van de Europese kampioenschappen in Györ. De mannen treffen daarin een zware tegenstander: Oekraïne. De vrouwen spelen tegen Polen voor een plek in de halve finales.
De TeamNL zitvolleybalsters maken een goede indruk in Hongarije. In de poule werd alleen verloren van regerend Europees kampioen Italië, dat dinsdag nog veel te sterk bleek (3-0.) Maar in de wedstrijden tegen Duitsland, de nummer drie op de Europese ranglijst, Frankrijk en Kroatië was Nederland duidelijk de bovenliggende partij. Daardoor plaatste de ploeg van bondscoach Hong Zhao zich als nummer twee van poule B voor de kwartfinales en treft het morgen (14.15 uur) de nummer drie van groep A, Polen. Dat won in de groepsfase een van zijn drie duels.
Mannen
De TeamNL zitvolleybalmannen plaatsten zich vandaag ook voor de kwartfinales van de EK na zeges op Letland (3-1) en Italië (3-0). Eerder deze week verloren de zitvolleyballers van Servië en de favoriete landen Bosnië-Herzegovina en Duitsland.
Daarmee kwam het aantal winstpartijen van de ploeg van bondscoach Alfred Oonk dit toernooi op twee en dat was genoeg om als nummer vier van poule B door te gaan naar de kwartfinales. Daarin stuit Nederland wel op de nummer 1 van groep A, het nog ongeslagen Oekraïne. Die wedstrijd wordt morgen om 16.00 gespeeld. Een pittige opgave, beseft ook Oonk, al kon Nederland zich in 2024 bij het Dutch Tournament lang meten met Oekraïne. "Vandaag was ik trots op het spel van de ploeg. We waren aanvallend sterk en konden onze foutenlast behoorlijk terugbrengen in vergelijking met de vorige wedstrijd."
Debuut
Inmiddels hebben alle selectiespelers hun debuut gemaakt in Oranje, onder wie de pas 16-jarige Bowen de Haas. Met de ook pas 19-jarige Ward Goethals, die vier jaar geleden als 15-jarige op een EK debuteerde, ziet de toekomst er volgens Oonk ook rooskleurig uit. Nederland heeft zich overigens door de plek in de kwartfinales nu al rechtstreeks geplaatst voor het volgende EK.
De wedstrijden van de Nederlandse teams zijn te zien via dit YouTube-kanaal.
Hier vind je de officiële website van de Europese kampioenschappen.