Na een vlekkeloze competitiefase in de CEV European League, komen de TeamNL Lange Mannen dit weekend in actie tijdens de halve finale. Tegenstander Israël komt op bezoek in de SaZa Topsporthal in Doetinchem. De halve finale wordt beslist over twee wedstrijden.
Nederland was heer en meester tijdens de zes groepswedstrijden die het afgelopen maand speelde. Naast dat geen enkele wedstrijd verloren ging, bleven ook alle sets in handen van Oranje. In de SaZa Topsporthal vindt het eerste duel plaats op zaterdag 27 juni om 15.00 uur. Een dag later, op 28 juni, 13.00 uur, valt de beslissing. Voor beide wedstrijden zijn nog kaarten beschikbaar. Benader daarvoor onderstaande button.
Ongeslagen
Doordat Nederland de competitiefase bovenaan eindigde, stuit het in de halve finale op de nummer vier: Israël. Dat land won eveneens al zijn groepswedstrijden, maar liet daarbij vijf sets liggen. Israël rekende af met Kroatië, Georgië, Noorwegen, Zweden, Noord-Macedonië en Kosovo. Passer/loper Shay Liberman is met 134 punten de topscorer van de European League. Liberman speelde afgelopen seizoen met Wessel Keemink bij het Franse Nice Volley-Bal. Ook Mark Rura was namens Israël in vorm afgelopen maand. Bij hem staat de teller op 113. In kamp Oranje gaat de topscorerstitel momenteel naar Sil Meijs. De diagonaalpositie lijkt hem met negentig gescoorde punten goed te bevallen.
Nederland en Israël troffen elkaar bijna dertien jaar geleden voor het laatst. In een duel om WK-kwalificatie won Oranje met 3-0. Israël greep vorig jaar het brons in de European League. Mocht het ten koste van Nederland de finale halen dan zou het die prestatie verbreken. In 2023 won het land de toen nog bestaande Silver European League. Israël staat op de 25e plek op de FIVB World Ranking. De Lange Mannen zijn vijf plaatsen hoger terug te vinden. Van alle European League-deelnemers staat Finland met zijn negentiende plek het hoogst op de wereldranglijst. Zij nemen het in de andere halve finale op tegen Denemarken.
Mocht Nederland over twee wedstrijden een finaleplaats bewerkstelligen, dan komt het op 8 juli tijdens een uitwedstrijd in actie. De thuiswedstrijd zal op 11 juli plaatsvinden in de Sportcampus in Den Haag. Op weg naar die eventuele finaleplaats kiest Joel Banks voor dezelfde namen als vorige week:
| Siebe Korenblek | Beau Wortelboer |
| Luuk de Groot | Jeffrey Klok |
| Sil Meijs | Rik van Solkema |
| Fabian Plak | Twan Wiltenburg |
| Joris Berkhout | Markus Held |
| Tom Koops | Sjors Tijhuis |
| Yannick Bak | Saimen Hage |
Live meekijken
Kun je er niet bij zijn in Doetinchem? Niet getreurd. Op Ziggo Sport zijn beide duels van de Lange Mannen te bekijken.


