Morgen komt Nederland in de poulefase van het Future-toernooi in Apeldoorn met acht teams in actie. Drie duo’s probeerden zich vandaag via de kwalificaties nog bij dat deelnemersveld te voegen, maar slaagden daar niet in.
Nikita Artamonov en Lennaert Hogenhout waren in hun eerste kwalificatiewedstrijd dicht bij succes tegen de Slovenen Benjamin Mugerli en Jaka Jevšnik. Het Nederlandse duo trok een spannende openingsset met 26-24 naar zich toe, maar zag de wedstrijd daarna alsnog kantelen. In twee nipte sets gingen de Slovenen er met de winst vandoor: 19-21 en 20-22.
Ook Feline Linotte en Jet Grooters strandden in de eerste kwalificatieronde. Tegen de Noorse combinatie Tale Fosseli en Solveig Sunde bleven de Nederlanders in de eerste set lang in het spoor, maar kwamen ze met 19-21 net tekort. In de tweede set maakten de Noren al vroeg het verschil en beslisten zij de wedstrijd met 13-21.
Kirsten Bröring en Danieke Prins kwamen het verst van alle Nederlandse koppels. Zij begonnen overtuigend met een 2-0 (21-12, 21-15) overwinning op de Letse Marta Vildere en Amanda Regute en bereikten daarmee de beslissende kwalificatieronde. Daar leek een plek in het hoofdtoernooi binnen handbereik na winst in de eerste set tegen Anita Dave en Ronni Rivka Lavie uit Israël (21-15), maar het duel draaide daarna om. Via 19-21 en 10-15 ging de wedstrijd verloren en daarmee ook de laatste Nederlandse kans op een extra startbewijs.
Programma
Morgen start in Apeldoorn het hoofdtoernooi met de eerste poulewedstrijden. Het speelschema wordt hier gepubliceerd zodra alle kwalificatiewedstrijden zijn afgerond.
Gratis toegang
Kom jij de Nederlandse teams morgen aanmoedigen? Het Future-toernooi wordt gespeeld naast Omnisport Apeldoorn, op de beachvelden van WSV Apeldoorn. De toegang is gratis.
