Sliedrecht mag zich gaan opmaken voor haar elfde Supercup-finale. De bekerwinnaar van 2026 heeft daarin nog wat recht te zetten tegen Apollo, dat de landstitel veroverde ten koste van Sliedrecht. “Je moet het nu goedmaken”, zegt libero Janne Koops.

De strijd om de Supercup, die ieder jaar tussen de landskampioen en bekerwinnaar plaatsvindt, speelt zich dit jaar af in Borne. “Ik vind het vooral ver weg”, lacht Koops. “Maar ik heb wel echt respect voor hun publiek.”

Zelfde selectie

In tegenstelling tot Apollo, bleef bij Sliedrecht de selectie nagenoeg volledig intact. “Het is chill dat je niet helemaal opnieuw hoeft te beginnen. Wij kunnen gewoon verder bouwen.” Sliedrecht oefende ‘voor iets meer uitdaging’ in de voorbereiding tegen Belgische teams. “Onze coach dacht: wij zien die spelers in Nederland al vaak zat.”

20260502 sli apo R1 06973

Volgens Koops ligt de kwaliteit van Sliedrecht bij de side-out. “Maar ook onze service is goed. Daar kan je gewoon al een begin mee maken.” De service van Apollo is eveneens een sterk wapen, herinnert de libero zich van vorig seizoen.

Knieblessure

Koops moest vorig jaar een groot gedeelte van het seizoen aan zich voorbij laten gaan wegens een zware knieblessure. Hoewel ze nog wel de ontknoping meemaakte, is ze er nu vanaf het begin weer bij. “Dat is extra leuk”, vertelt ze. “Je wist niet dat je iets kon missen totdat je het miste.”

Tijdens de Supercup-finale staat er voor Koops en haar ploeg veel op spel: “Je wil laten zien dat vorig jaar niet de bedoeling was. Dat je die prijs had moeten winnen.” Volgens de 20-jarige komt er wel druk op het duel te staan: “Je wilt hem pakken. Je doet het voor je club. Maar als wij gewoon ons eigen spelen, dan heb ik er alle vertrouwen in.”

Foto: Ronald Hoogendoorn

Bekijk ook eens

Facebook X WhatsApp LinkedIn