Twee uit twee. Niet geheel onverwacht, maar ook niet vanzelfsprekend. De TeamNL Lange Mannen hebben de eerste twee wedstrijden op het WK gewonnen en daarmee nu al een plek in de achtste finales afgedwongen. Maar eerst wacht morgen nog wereldkampioen Polen. “Voor deze groep is het enorme kans om ook iets tegen een van de beste ploegen ter wereld te laten zien”, zegt Gijs Jorna.

De dag na de 3-0 overwinning op Roemenië begon de selectie vandaag in Quezon City na het ontbijt met wat stretchen, voor de verandering deels in het water. Aanvoerder Gijs Jorna, met een glimlach: “Je bent een dag na de wedstrijd altijd wel wat stijfjes en dan is het voor de verandering leuk dat je niet alleen in de gym staat, maar nu even in je zwembroekje rondloopt.” In het krachthonk werd het later op de dag wat serieuzer en de 'rustdag' werd afgesloten met een video-bespreking. 

Echte test

De sfeer in de ploeg is goed, zegt aanvoerder Gijs Jorna, en daar hangen de resultaten uiteraard ook deels mee samen. Zo werkt dat in de sport. In de tot aan het WK moeizame zomer maakt het team van Joel Banks met acht WK-debutanten zichtbare vorderingen in de Filipijnen. Na de winst op Qatar (3-1) volgde een clean sheet tegen Roemenië en de manier waarop dat gebeurde, stemde Jorna zeer tevreden. Het was een overwinning van het collectief, want ook de ‘wissels’ die werden ingezet, droegen substantieel bij aan het succes. “Tegen Qatar was het bij vlagen nog erg nerveus en hielpen we hen ook door een hoge foutenlast aan onze kant in het zadel, maar Roemenië was een echte test tegen een taaie tegenstander. In de wedstrijd van gisteren hebben we grote stappen gezet. Tegen Qatar voelden we nog de druk, tegen Roemenië voelden we het vertrouwen. We waren fris en koel in de kop, niet wild in onze acties en we maakten aan het einde van de sets geen gekke keuzes”, constateerde Jorna.

Winst team

Vertrouwen

Wanneer en hoe dat kantelpunt geschiedde, daar is lastig de vinger op te leggen, zegt Jorna. Dat er na de wedstrijd tegen Qatar veel puntjes op de i werden gezet wat betreft het nakomen van afspraken, was een gegeven. Jorna: “Ik merkte dat we tegen Roemenië met de goede dingen bezig waren. De focus was goed. We lieten ons niet afdwalen door een challenge die verkeerd uitpakte of iets anders waarop je geen invloed hebt. We waren op een missie, zo voelde het. Ook toen we twee keer met 8-2 achter kwamen, merkte ik dat iedereen het vertrouwen had dat we het konden rechttrekken als we ons ding deden. En dat deden we.”

Polen

Morgen wacht Polen. Met alle respect voor Qatar en Roemenië, dat is andere koek. De nummer twee van het vorige wereldkampioenschap (2022) en winnaar van het zilver bij de Spelen van Parijs (2024) won deze week nog ‘makkelijker’ van bovengenoemde ploegen. Jorna: “We weten nu al dat we in de achtste finales tegen Turkije of Canada spelen. Die twee teams ontlopen elkaar niet zo veel, dus dat is ons om het even. Het is voor deze groep een enorme kans om morgen tegen een van de beste ploegen van de wereld te mogen spelen. We zullen onze huid duur verkopen en willen weer stapjes omhoog maken. Als we dat gevoel van gisteren vasthouden, dan geloof ik ook zeker dat dat kan.”

Te zien bij de NOS

De wedstrijd tegen Polen wordt morgen om 12.00 uur Nederlandse tijd gespeeld en live te zien via een stream op NOS.nl en in de NOS-app. Ook kunnen abonnees van VBTV uiteraard de wedstrijd via dat kanaal bekijken. 

Foto: VolleyballWorld

Bekijk ook eens

Facebook X WhatsApp LinkedIn